Žvyrkeliai ir „siaurukas“

L. Bataitiennės nuotr.
Su­si­sie­ki­mo mi­nist­ras Ma­rius Skuo­dis vi­lia­si, kad „siau­ru­kas“ tar­naus žmo­nėms, ta­čiau ka­da — neaiš­ku.
Susisiekimo ministras Marius Skuodis oficialioje ceremonijoje Palangos oro uoste kartu su Lietuvos oro uostų ir Palangos miesto savivaldybės vadovais paskelbė šio oro uosto infrastruktūros rekonstrukcijos pradžią. Biržai neturi nei oro uosto, nei geležinkelio ir daug kelių yra tokie blogi, kad jais nenori važiuoti maršrutiniai autobusai. Ar galima tikėtis proveržio, klausiame ministro M. Skuodžio?

Kodėl biržiečiai turi važinėti blogais keliais? Jeigu kelių priežiūrai būtų skiriama daugiau lėšų, tai gal ir jų būklė būtų geresnė?

Pradėjęs vadovauti ministerijai išsikėliau sau aiškų tikslą – pertvarkyti finansavimo sistemą. Tikslas, kad ji būtų paprastesnė ir skaidresnė. Su savivaldybėmis deriname naują Kelių priežiūros ir plėtros programos strategiją, kurioje numatytas ne vienerių, kaip iki šiol, bet trejų metų finansavimas. Todėl trejiems metams savivaldybės žinos finansavimą ir galės planuoti kelių remonto darbų pirkimus. Jeigu Vyriausybė pritars mūsų pasiūlymams, savivaldybėms kelių priežiūrai gali būti skiriama iki 20-30 proc. lėšų daugiau nei iki šiol. Tačiau taip pat iš savivaldybių reikalausime daugiau skaidrumo dėl prioritetų remontuojant ir asfaltuojant kelius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/