Verslas atsidūrė tarp kūjo ir priekalo – vieni pasinaudojo, kitiems – nepasitikėjimo šešėlis?

Asmeninio archyvo nuotr.
Biržų rajono verslininkų asociacijos prezidentė Neringa Trinskienė neabejoja, kad buvo ir tokių šalies verslininkų, kurie pelnėsi iš valstybės gauta parama.
Pandemija skirtingai paveikė įmones ir verslus – vieni nutraukė veiklas, o kiti, gavę valstybės paramą, pirko prabangius automobilius, netgi katerius, katamaranus ir jachtas. Daug įmonių, pripažintų nukentėjusiomis karantino metu, yra ir Biržų rajone, tačiau nė vienas kalbintas verslininkas tikino paramos pinigų nešvaistęs prabangai – gamybos stabdyti nereikėjo, todėl vyko įprastas gyvenimas, o pirkiniai buvo iš anksto suplanuoti.

Parama – išgyvenimui ar prabangai?

Po to, kai Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas pranešė, kad 148 įmonės naudojosi valstybės pagalba, tačiau tuo pačiu ir pirko prabangius automobilius ir netgi su veikla nesusijusias vandens transporto priemones, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) imsis priemonių peržiūrėti paramą gavusių įmonių išlaidas.

M. Majauskas pagal VMI duomenimis, pranešė, kad per praėjusius ir šiuos metus 148 įmonės, gavusios mokestinių lengvatų ar įvairių subsidijų, įsigijo prabangių automobilių, o 32 iš jų pirko naujus „Bentley“ „Maserati“ „Porsche“, „Lamborghini“, „Rolls Royce“. „Yra pavyzdžių, kai įmonės, oficialiai įtrauktos į nuo COVID-19 nukentėjusių sąrašą, pasinaudojo galimybe atidėti mokesčius, gavo prastovų subsidiją už darbuotojų išlaikymą, papildomai dar gavo dosnią valstybės subsidiją verslui ir įsigijo naują prabangų daugiau kaip 100 tūkst. eurų vertės „Range Rover“ visureigį neva įmonės poreikiams“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė M. Majauskas, rašė BNS.

Ar Biržų rajono verslininkai įsigijo prabangių automobilių? O gal jau plaukioja jachtomis, juk ežeringame krašte ši transporto priemonė sulauktų ne tik dėmesio, bet ir pritrauktų turistų pinigus. Tačiau kalbinti verslininkai tikino negalintys sau leisti tokios prabangos – įsigyti technikos, kuri nebūtina jų darbui arba gamybai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/