Valstybinės vėliavos iškėlimas – prievolė ar patriotiškumas?

I. Butkevičiūtės nuotr.
Vaiko piešinys – guašu piešta trispalvė - lange priverčia nusišypsoti ir suprasti – vaikai nemoka slėpti nuoširdumo.
Kada ir kaip privaloma iškelti valstybinę vėliavą? Pasidairius po Biržų rajoną, susidarė įspūdis, kad pilietiškų žmonių yra nemažai, todėl jie Vasario 16-osios proga iškėlė vėliavas. Tačiau nemažai namų ar įstaigų tai padaryti pamiršo arba ignoravo valstybinę šventę.

Tylus biržiečių protestas – neiškeltos trispalvės

Lietuvos Respublikos gyventojams reikia įsiminti tris valstybinių švenčių datas – vasario 16-ąją, kovo 11-ąją ir liepos 6-ąją. Šiomis dienomis vėliavas kelti privalu nuosavų ir daugiabučių namų gyventojams. Valstybinėms įstaigoms vėliavas teks kelti ir kitomis įsimintinomis dienomis. Vėliava turi kabėti nuo 7 valandos ryto iki 22 valandos vakaro.

Biržų kaimo, Liepų gatvėje, panašu, atsakingiausiai vėliavų iškėlimu rūpinasi daugiabučių namų gyventojai. Viena kita vėliava kabėjo ir prie nuosavų namų. Visada atsakingai vėliavą išsikeliantis tarybos narys Vytautas Juška „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad taip turi būti ir net neįsivaizduoja, kaip galima nekelti savo valstybės vėliavos.

Paklaustas kodėl, jo nuomone, žmonės nenoriai kelia vėliavas, V. Juška atsakė: „Manau, kad žmonės pavargę ir nusivylę. Tikriausiai dėl to jie taip protestuoja – nekeldami vėliavos“.

Važinėjant kitomis Biržų miesto ir rajono kaimelių gatvėmis stebino ne itin gausus trispalvių plazdėjimas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/