Biržuose siaučia katėms mirtinas panleukopenijos virusas

V. Leščinskienės nuotr.
Biržų rajone siautėja panleukopenijos virusas, dėl kurio gaišta katės. Vienintelis būdas užkirsti kelią – jas vakcinuoti.
Panleukopenija, arba kitaip tariant, virusinė liga, liaudiškai vadinama kačių maru, siautėja Biržų rajone. Ši neganda įsisuko ir į „Vizgio“ gyvūnų namus, kuriuose visą mėnesį buvo paskelbtas karantinas.

Kačių maro židinys

Biržietė gyvūnų mylėtoja pasakojo, kad į jos kiemą priklydo beglobis paliegęs katinėlis. Jai pagailo, todėl pradėjo gyvūną šerti. Katinėlis pamažu atsigavo ir pagražėjo. Tačiau moteris vieną dieną jo savo kieme neberado.

„Sužinojau, kad jis išvežtas į „Vizgį“, matyt kažkas iškvietė gyvūnų globos atstovus. Dvi savaites katinėlis gyveno prieglaudoje ir mirė. Sakė, kad nuo kačių maro. Jiems kažkas atnešė šia liga užkrėstą katiną, o šie nežinojo ir užkratas išplito. Kiek girdėjau, ten daug kačių nugaišo dėl šio viruso, todėl dabar jie kačių nebepriima“,- apie girdėtas kalbas pasakojo skaitytoja. Ji prašė pasidomėti, kokia išties situacija rajone – siaučia kačių maras, o gal tai tik tuščios kalbos.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/