Vabalninke būstų kainos įkandamos – tik pirk ir gyvenk, bet pardavimai vyksta vangiai

Gretos Musteikytės-Manikės nuotr.
Pigus nedidelis namukas Sodų gatvėje – ne rūmai, bet, pasak jo savininkės, susiremontavus gyventi galima.
Nekilnojamojo turto rinka įkaitusi – nepaisant išaugusių kainų, didmiesčiuose būstai šluojami. Žmonės nesibodi pirkti ir nepastatytus, dar tik popieriaus lape suprojektuotus namus, butus. Tačiau mažuose miestuose būstas nėra graibstomas – skelbimai internete užsibūna metus ar dar ilgiau, nors gyvenimas mažame mieste turi savo privalumų – čia turto kaina keliasdešimt kartų mažesnė. Vabalnininke būstą galima nusipirkti ir už 10 tūkst. eurų, jį netgi siūlo išsimokėtinai, bet pirkėjų nėra.

Kiekvienam savas pirkėjas

Tuščių butų, namų Vabalninke ir aplinkiniuose kaimuose tikrai yra ne vienas. Ir jie skirti ne vasarojimui, bet parduodami – tai matyti tiek iš nekilnojamojo turto skelbimų portalų, tiek iš socialinių tinklų grupių. Kainos, palyginus su didmiesčių, nesikandžioja. Čia namą, priklausomai nuo poreikių ir būsto būklės, galima įsigyti ir už kelis, ir už keliolika tūkstančių eurų. Panašios ir butų kainos.

Antai pačiame miesto centre, Žolinės aikštėje, mūriniame dviaukščiame name, pirmame aukšte parduodamas 55 kvadratinių metrų ploto dviejų kambarių tvarkingas, visiškai įrengtas butas – su baldais, su buitine technika. Viduje įrengtas dušas, tualetas, nauja kanalizacija, elektros instaliacija. Priedo dar – du sandėliukai ir žemės plotas su šiltnamiu. Už visa tai norima 13,5 tūkstančio eurų.

Namą pardavinėjantis Vitalijus iš Panevėžio teigė, kad butą, kuriame anksčiau gyveno jo tėvai, pardavinėja nuo šių metų vasaros. Smalsuolių, norinčių apžiūrėti butą, buvo ne vienas, tačiau norinčių pirkti jį – taip ir neatsirado.

„Čia tėvukų turtas. Sveikatai prastėjant, išsivežiau juos arčiau savęs, kad man ramiau būtų, o butas tuščias liko, tai sugalvojome parduoti. Žmonės tikrai domisi. Buvo netgi iš Vilniaus atvažiavę pasižiūrėti. Reakcijos įvairios. Vieniems nepatiko, kad Biržai per toli, kitiems kaina pasirodė per didelė, tik kad jau beveik nebėra iš ko tą kainą mažinti“, – pasakojo Vitalijus.

Paklaustas, ar nemąstė butą išnuomoti, pašnekovas atsakė, kad svarstė šį variantą, bet to dar nedarys – pirmiausia bandys parduoti.

„Kiekvienam būstui savas pirkėjas. Kadangi šildymas mišrus – ne tik kietu kuru, bet ir infraraudonaisiais spinduliais, tai minimalią temperatūrą per žiemą įmanoma palaikyti, žmogaus specialiai tam nereikės samdyti“, – sakė buto pardavėjas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/