Užtenka blaškytis dėl sporto komplekso statybos Biržuose – arba dabar, arba niekada, nes kito šanso nebus

L. Bataitienės nuotr.
“Nebėra kur trauktis, nereikia kalbėti, reikia daryti – jeigu iki 2025 metų kompleksas neatsiras, nepanaudotos lėšos grįš atgal į biudžetą“,- apie sveikatingumo ir sporto komplekso statybas kalbėjo penktadienį Biržuose viešėjęs švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas.
Penktadienį Biržuose lankėsi švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas. Įvertinęs sveikatingumo ir sporto komplekso statybos situaciją, svečias buvo kategoriškas – laiko nebėra, jei komplekso statyba nestartuos šiais metais ir iki 2025 metų rajono politikams nepavyks panaudoti tam numatytų lėšų, pinigai bus sugrąžinti atgal į valstybės biudžetą ir nukeliaus kitų rajonų gerovei.

Mažiau kalbų, daugiau darbų

“Reikia pradėti dirbti – valstybės investicijų programa baigiasi. Finansavimas skirtas šiam objektui, kuris dar net nepradėtas. Problema – ar spės įsisavinti lėšas? Jeigu ne, nepanaudotos lėšos bus grąžintos į valstybės biudžetą. Nebus konkretumo, lėšos nukeliaus kitiems sporto objektams“,- paklaustas, kaip vertina situaciją dėl komplekso statybų Biržuose, „Biržiečių žodžiui“ sakė viceministras. Jis pabrėžė, kad Biržai nuo seno garsėja sportiškais žmonėmis, daug biržiečių yra tapę čempionais, tad sportininkams reikia suteikti geresnes sąlygas.

“Su šiuo objektu būtina startuoti ryžtingai. Nereikia šnekėti, reikia daryti, kas bebūtų. Sutinku, kad artėja savivaldos rinkimai, norisi reitingo taškų, tačiau svarstant, kurioje vietoje gali būti sporto kompleksas, iš vienos vietos jį „keliant“ į kitą, galutinio rezultato galima ir nesulaukti“,- kalbėjo viceministras. Anot jo, dabar viskas priklauso nuo Biržų savivaldybės, o pagal finansavimo sutartį, sudarytą tarp valstybės ir ministerijos, šiems metams yra numatyta skirti 600 tūkst. eurų“- teigė L. Obcarskas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/