D. Matusevičienės nuotr.
Nuo karo laikinai rajone apsistoję (iš kairės) mama Liena, dukra Aleksandra, Aleksandros sūneliai Saša ir Vania su seneliu Konstantinu sako, kad Lietuvoje tarsi sapne – tylu ir saugu.
Gintaras Kavoliūnas, gimęs Aukštadvaryje, o dabar su žmona Genovaite gyvena Germaniškio kaime. Paauglystėje pradėjęs sportuoti, vienoje stovykloje Moldavijoje susipažino su sportininku ukrainiečiu Konstantinu ir Liena. Nuo to laiko užsimezgusi draugystė tęsiasi iki šiol, todėl ir karo Ukrainoje akivaizdoje ukrainiečių šeima ramybės oazę atrado Gintaro šeimos namuose.

Suvedė sportas

Gintarui buvo trylika metų, kai jį pakvietė į Trakų sporto mokyklą. Ten vaikinukas užsiėmė akademiniu irklavimu. Sekėsi puikiai, todėl dalyvavo Jaunių sąjungos rinktinėje, po to – Jaunimo rinktinėje ir Suaugusiųjų sąjungos rinktinėje. Sportinis gyvenimas buvo įdomus, nes tekdavo vykti į žiemos stovyklas Gruzijoje, Moldavijoje, Tadžikijoje. Stovyklaudamas Moldavijoje, Gintaras pirmą kartą susitiko su sportininku ukrainiečiu Konstantinu ir Liena.

Sakoma, kad draugą pažinsi nelaimėje. Gintaro draugystė su Konstantino šeima šį egzaminą išlaikė. Prasidėjus karui Ukrainoje, Gintaras ištiesė pagalbos ranką ukrainiečių draugų šeimai.

Gintaras kreipėsi į Biržų rajono savivaldybę, kad padėtų parsigabenti draugus. Jo prašymas buvo išgirstas – Biržų savivaldybė skyrė du vairuotojus ir naują autobusiuką “Citroen“. „Už tai esu labai dėkingas savivaldybės atstovams“,- sakė Gintaras.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Susijusios naujienos