Užsimojo didinti mokesčius už prekybą, verslininkai nesutinka

Asmeninio archyvo nuotr.
„Specialistai teigė, kad sprendimas didinti mokesčius neigiamo poveikio neturės. Tai netiesa“, – teigė E. Ranonis.
Rajono taryba svarsto, ar nereikėtų didinti rinkliavų iš verslininkų, prekiaujančių savo produkcija viešosiose vietose. Tai padėtų surinkti daugiau mokesčių į rajono biudžetą. Pastarieji tokį siūlymą vadina nepagrįstu – mokesčiai ir taip jau didesni nei aplinkiniuose rajonuose.

Kainos Biržuose didesnės trigubai

Prekyba viešosiose vietose šiuo metu verslininkams atsieina 10 eurų dienai, 100 eurų mėnesiui. Tačiau galvojama apie tai, kad ši suma turėtų didėti iki 150 eurų.

Biržų mieste, taip pat prie Kirkilų bokšto prekiaujantis Ernestas Ranonis stebisi tokiais užmojais, nes aplinkiniuose rajonuose mokesčiai žymiai mažesni. Kupiškyje, Pasvalyje, Rokiškyje prekybos kaina mėnesiui neviršija 30 eurų.

„Anykščiuose, kur tikrai gerai išvystytas turizmas, prekyba mėnesiui kainuoja 33 eurus. Tai triskart pigiau nei pas mus, net ir nepakėlus kainos. Per metus jie sumoka 600 eurų, o Biržuose prekeiviai turi mokėti 1200 eurų“, – kainų skirtumus vardino E. Ranonis. Jei mokestis pakils – prekybininkams teks atseikėti dar daugiau – 1600 eurų per metus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Asmeninio archyvo nuotr.
„Specialistai teigė, kad sprendimas didinti mokesčius neigiamo poveikio neturės. Tai netiesa“, – teigė E. Ranonis.