Ūkininkų turgaus nuomos sutartis nutraukta, veiklą perima seniūnija

Ž. Maniko nuotr.
Nuo kitos savaitės Biržų ūkininkų turgaus veiklą kuruos ir teritorija rūpinsis Biržų miesto seniūnija, o sklypą dvejus metus išsinuomojęs verslininkas Romualdas Misevičius, kasmet klimpęs į nuostolius, nutraukė sutartį.
Nuo kitos savaitės Biržų ūkininkų turgaus prekeiviai leidimą prekiauti turguje ir susimokėti vietos mokestį turės Biržų miesto seniūnijoje. Iki šiol turgaus sklypą išsinuomojęs rajono verslininkas ūkininkas Romualdas Misevičius nutraukė sutartį – nuoma nuostolinga.

Nepelninga veikla

“Nuomojomės turgų vien tam, kad jis nežlugtų, kad išliktų. Mums ši veikla kasmet nešė didelius nuostolius, bet niekaip nedrįsau labai didinti turgaus mokesčio. Nuostoliai vis augo, tad nusprendžiau atsisakyti sutarties“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė R. Misevičius.

Jis pastebėjo, kad turgaus prekeivių kasmet mažėja, pirkėjų irgi, o biržiečiai, anot jo, pinigais irgi nesišvaisto. “Toks elementarus verslo dėsnis. Pradėjo eiti kalbos apie parduotuvės „Lidl“ statybas, galvojome, kad iš pagrindinio turgaus ateis panevėžiečiai prekybininkai pas mus prekiauti. Bet išgirdome, kad jie išvis į Biržus nebevažinės, nes veikla darosi nuostolinga “,- teigė pašnekovas.

Jis ūkininkų turgų iš Nacionalinės žemės tarnybos išsinuomojo 2021 metų vasarą. Nuomos sutartis su savivaldybe buvo pasirašyta penkeriems metams, bet šių metų pradžioje R. Misevičius pareikalavo sutartį nutraukti. Sutarties nutraukimas, pasak savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vedėjos Zitos Marcinkevičiūtės, yra leistinas ir nei vienai pusei jis finansiškai neatsilieps. R. Misevičius už ūkininkų turgaus sklypo nuomą per mėnesį savivaldybei mokėdavo apie 1700 eurų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com