Ūkininkai nusivylė supirkėju – prašė vieno cento, gavo... netesybas

L. Bataitienės nuotr.
Ūkininkė Jolanta Šlapelienė teigė net dukros vestuvėse galėjusi pabūti tik kelias valandas, nes namuose laukė pulkas karvių, kurias melžti kitiems nepatiki.
Jolanta ir Rimvydas Šlapeliai, ūkininkaujantys kaimyniniame Kupiškio rajone, Keginių kaime, teigė iš pieno supirkėjo nesitikėję tokio akibrokšto – kelių šimtų eurų nuoskaitos už netesybas. „Esame įsitikinę, kad elgiamasi negarbingai“,- sakė J. Šlapelienė.

Norėjo tiek nedaug

Tvarkingai gyvenantys ir pieno ūkį su 32 melžiamomis karvėmis valdantys ūkininkai Šlapeliai prieš septynerius metus nusprendė pieną tiekti Medeikiuose veikiančiai UAB „Nordic proteins“. Tiesa, iš pradžių pienas į Medeikius keliavo, anot ūkininkų, per tarpininkaujančią įmonę, o paskui – tiesiai į UAB „Nordic proteins“.

Kasdien sunkiai dirbantys, Šlapeliai šį pavasarį kreipėsi į įmonės „Nordic proteins“ atstovę Vigitą Kaminskienę, prašydami didesnės kainos už superkamą pieną. Tačiau ne vieną kartą jiems teko išgirsti „nepatinka, neškite kitiems“.

„Ne paslaptis, jog pabendraujame su kitais ūkininkais. Jie stebėjosi, kad mes pieną UAB „Nordic proteins“ parduodame pigiau, nei moka kiti supirkėjai. Visi seniai buvo padidinę kainas. Todėl, kai „Nordic proteins“ atstovė pasiūlė pasirašyti sutartį, pasakiau, kad man netinka kaina ir jos nepasirašiau. UAB „Nordic proteins“ atstovė nurodė, kad tartis dėl didesnės kainos reikia su direktoriumi. Su juo susisiekti nepavyko, tačiau V. Kaminskienė patikino, jog kaina bus padidinta vienu centu, o sutartį atsiųs per vairuotoją. Kai atvežė sutartį, joje pieno supirkimo kaina buvo padidinta tik puse cento ir ne nuo kovo, bet sekančio – balandžio mėnesio. Tada ir supykau, kad nesilaiko žodžio“,- istoriją pasakojo ūkininkė J. Šlapelienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/