Suteikta mokesčio lengvata ūkininkams – tik kompromisinis variantas

B. Petkevičiūtės nuotr.
Tarybos nariai suteikė rajono ūkininkams 10 proc. lengvatą žemės mokesčiui, nors tokio dydžio lengvatos ir buvo prašyta – Biržų rajono žemdirbių asociacijos pirmininkė Vaidutė Stankevičienė teigė, kad tai ne mokesčio mažinimas, bet „ekonominio teisingumo“ atstatymas.
“Ūkininkams žemė yra pagrindinis turtas. Kad didieji mūsų rajono ūkininkai „išmestų“ žemės sklypus pardavimui tik tam, kad galėtų kompensuoti savo apyvartines lėšas, to dar nėra buvę“,- prašydama valdininkų suteikti 10 proc. lengvatą žemės mokesčiui, rajono ūkininkų vardu savivaldybės tarybos posėdyje kalbėjo Biržų rajono žemdirbių asociacijos pirmininkė Vaidutė Stankevičienė. Taryba prašymą patenkino, tačiau, tokia lengvata rajono ūkininkams – tik lašas laimės ašarų jūroje...

„Situacija tragiška“

Praeitą ketvirtadienį Biržų pilies arsenalo salėje vyko savivaldybės tarybos posėdis. Pats pirmas ir vienas svarbiausių posėdžio darbotvarkės klausimų, kurį sprendė rajono politikai – ar suteikti Biržų rajono ūkininkams 10 proc. lengvatą žemės mokesčiui. Lengvatai taryba pritarė.

“Ūkininkų pajamos šiemet yra labai sumenkusios, situacija žemės ūkyje tragiška“,- taip žemdirbių situaciją rajone politikams pristatė V. Stankevičienė. Prašydama suteikti lengvatą žemdirbiams, ji pabrėžė, kad taip būtina atkurti „ekonominį teisingumą“.

“Tai nėra mokesčio mažinimas, tai – tik atkūrimas. Jeigu jūs balsuotumėte už koeficientą – 0,9, kuris yra kompromisinis, suderintas su visais rajono žemdirbiais, tada būtų tik atkurtas ekonominis teisingumas. Čia būtų ne kaip stipri parama žemės ūkiui, o kaip kompromisinis variantas“,- į tarybos narius kreipėsi posėdyje dalyvavusi ūkininkė V. Stankevičienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com