Susukusios lizdus kapinėse varnos dergia antkapius

B. Petkevičiūtės nuotr.
Paukščių išmatomis nudrabstyti antkapiai pykdo kapų lankytojus.
Prieš mėnesį prasidėjo paukščių perėjimo metas. Lizdus Biržų miesto Kęstučio gatvės kapinių medyje susisukę varnos tampo žmonių kantrybę: paukščių išmatomis „padabintų“ antkapių nebeapsikenčia valyti. Seniūnė Kristina Undzėnienė teigia, kad į kapines speciali mašina negali įvažiuoti, o vien dėl lizdų ardymo samdyti aukštalipį – neapsimoka, nes nežinia, kada varnos vėl ten pat sugrįš.

Įgriso rasti tą patį vaizdą

Į redakciją kreipėsi biržietis Antanas. Vyras dažnai lanko artimųjų kapus Kęstučio gatvės kapinėse. Antanas piktinosi, kad šiltuoju metų sezonu visada randa paukščių apdergtą antkapį.

“Kiekvieną pavasarį, vasarą – tas pats. Nespėjam nuo kapo valyti paukščių išmatų. Taip tai medžius pjauna visur negailėdami, o čia, kur jis tikrai trukdo – palieka“,- kalbėjo vyriškis. Pasirodo, kaltininkės – pačiose kapinėse, iš Geležinkelio gatvės pusės stūksantis didžiulis klevas, kuriame lizdus nuolat suka ir jauniklius peri varnos. Medyje šeimininkaujančios juodosios dergėjos šį pavasarį susuko net šešis lizdus, bet juos panaikinti jau vėlu. Tą įstatymas leidžia padaryti iki kovo mėnesio, prasidėjus paukščių perėjimo laikotarpiui, lizdus ardyti draudžiama. Todėl gudriosios karksės po visur siaučia kaip išmano.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/