Stogas griūva, bet niekam nerūpi

B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržų miesto Švyturio gatvėje esančio bendrabučio gyventojas Mindaugas sako, kad namo stogą būtina remontuoti, tačiau niekas į tai nekreipia dėmesio.
Biržų miesto Švyturio gatvėje esančio daugiabučio gyventojai su nerimu laukia rudens, nes jų namo stogas – avarinės būklės. Jeigu užeitų stipresnė liūtis, per kiaurą stogą imtų varvėti į vidų vanduo, o įsisukusi vėtra be vargo nuplėštų trupančius šiferio lakštus. Todėl žmonės sunerimę, kad gali likti be pastogės ir, nors bandė ieškoti pagalbos, kol kas reakcijos nesulaukė.

Kreipėsi prieš pusmetį

„Mokame mokesčius namo administratoriui, bet stogo jie netvarko“,- piktinosi namo gyventojai. Daugiabutį administruojančios UAB „Biržų butų ūkis“ vadovas Ipolitas Skukauskas teigė, kad jokio prašymo iš gyventojų negavo, todėl ir stogo netvarkė. Jis paaiškino, kad į įmonę turi kreiptis namo bendrijos pirmininkas. Tačiau ką daryti, jeigu šiuo atveju, namo bendrija likviduojama, o gyventojų gerove rūpinasi kitas žmogus?

Švyturio gatvėje esantis bendrabučio tipo namas pastatytas beveik prieš aštuoniasdešimt metų. Jame yra dešimt butų, kuriuos išsipirkę namo gyventojai. Į redakciją paskambinęs Mindaugas pasakojo, kad tame name jis gyvena beveik dvidešimt metų, tačiau per šį laikotarpį stogo niekas neremontavo. Pasak vyro, namą administruoja UAB „Biržų butų ūkis“, šiai įmonei gyventojai kiekvieną mėnesį moka mokesčius.

“Reikia suremontuoti stogo kraštą, nes toje pusėje esantis butas, užėjus stipriam lietui, gali būti užlietas. Prieš pusmetį pats kreipiausi į mus administruojančią įmonę. Po kurio laiko jos darbuotojai atvažiavo, nusifotografavo, žadėjo vėliau atvažiuoti įvertinti būklę, bet taip viskas ir baigėsi. Iš mūsų surinktų mokesčių jie kaupia lėšas, kurias galėtų panaudoti stogui tvarkyti, bet kažkodėl to nedaro“,- „Biržiečių žodžiui“ sakė vyras.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/