Sodyboje negyvena, bet už šiukšles moka?

Asociatyv. nuotr.
Kupreliškio kaimo gyventoja nesupranta, kodėl gauna sąskaitas už komunalines paslaugas, jei name niekas negyvena.
Kupreliškis – vienas iš nykstančių Biržų rajono kaimų: gyventojų jame mažai, o aplinkiniuose kaimuose – vien tuščios sodybos. Tačiau ir už jas mokesčius valstybei mokėti tenka. Kupreliškyje gyvenanti Janina piktinasi, kad jau kelinti metai iš eilės sulaukia sąskaitų už komunalinių atliekų tvarkymą, kurių, pasak moters, net nėra, nes niekas paveldėtoje sodyboje negyvena. Pasirodo, prieš kelerius metus šalyje priimta nauja rinkliavos tvarka galioja visiems ir nesvarbu name kas nors gyvena ar ne – mokėti reikia.

Moka, nes bijo antstolių

Kupreliškio gyventoja Janina iš tėvų paveldėjo sodybą vienkiemyje, už dviejų kilometrų nuo Kupreliškio, Apaščios kaime. Nors joje niekas negyvena, bet neseniai Janiną vėl „pradžiugino“ beveik 33 eurų sąskaita už šiuos metus.

“Jau antri metai, kaip gauname sąskaitą už šiukšles. Ten net konteinerio nėra, tai už kokias šiukšles mokame? Visiškas nužmogėjimas ir pasipelnymas iš žmonių. Kodėl turime mokėti už nieką? Prie ruso atimdavo žemes, o dabar atima pinigus“,- piktinosi moteris. Janina sakė, kad už pirmą šių metų ketvirtį jau sumokėjo, nes bijo, kad bus paduota antstoliams.

“Sumokėjau, o ką daryti? Ir pernai mokėjome, nors ir nesupratau, už ką. Ir visi kiti moka. Tokių sodybų netoliese daug, jose niekas negyvena, kaimai mirę, bet jų šeimininkai irgi tokias sąskaitas gauna ir bijo nemokėti“,- kalbėjo moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/