
Naujausios
Snieguolės – bene ankstyviausios mūsų darželio gėlės. Kai būna žiemų su sniegu, snieguolės kovo pradžioje net pro sniegą žiedus parodo. Šiemet šios gėlės kai kur net sausį pražydo. Snieguolės moksliškai apibūdinamos, kaip geofitai – greičiausiai šilumą pajuntantys augalai. Lietuvoje, snieguolės plačiai paplitusios, todėl turi daug vardų. Vadinamos: balandinėmis, balandžio lelijėlėmis, baltažiedėmis, ledlelijomis, ledlelijėlėmis, smiglelijėlėmis... O iš graikų kalbos išvertus snieguolės pavadinimą, turėtume šias pavasario gėles vadinti pieno gėlėmis.
Snieguolės kilusios iš Vidurio ir Pietų Europos bei Azijos. Yra daug snieguolių rūšių, bet labiausiai paplitusi baltoji snieguolė. Apie šią, pieno baltumo žiedais žydinčią gėlę yra sukurta legendų. Viena iš jų pasakoja apie Žiemą, Vėją ir Šaltį, kurie nutarė neleisti Pavasariui ateiti į žemę. Žiemos išsigando visos gėlės ir nuvyto. Tik snieguolė vienintelė iš gėlių išdrįso iš po sniego parodyti perlo baltumo ir dailumo žiedus. Žiedus pamatė Saulė, jos širdis suminkštėjo ir liepė į Žemę ateiti Pavasariui.
Kita legenda tvirtina, jog tada, kai Adomas su Ieva buvo išvaryti iš Rojaus, užėjo ilga žiema. Ji tęsėsi ilgai. Buvo žiaurūs šalčiai, daug sniego. Ieva neištvėrė tokios žiemos ir apsipylė ašaromis. Suprantama, verkė ne tiek nuo šalčio ir skausmo, kiek dėl to, kad nusidėjo ir prarado su Adomu Rojų. Viešpats, regėjo Ievos ašaras. Susigraudino. Į Rojų negrąžino, bet Ievos ašaras pavertė snieguolėmis. Gėlėmis, kurios praneša netrukus ateisiantį pavasarį.
Beje, snieguolės nuodingos – lapuose, žieduose ir svogūnėliuose yra nuodingų medžiagų.