I. Butkevčiūtės nuotr.
„Kai sunkus pragyvenimas, maisto daviniai – tikras išsigelbėjimas. Ar prabanga automobiliu važiuoti į „maisto banko“ atiduotuvę? Tikrai ne, juk mes iš Gulbinų kaimo ir pėsčiomis neateitume“,- aiškino Vaidutis iš Gulbinų kaimo.
„Maisto banko“ duomenimis, kone 10 procentų biržiečių turi teisę pasinaudoti maisto atiduotuvės paslaugomis, tai yra net 2500 asmenų. Nepriteklių išgyvenančios šeimos džiaugiasi tokia galimybe ir noriai renkasi maisto produktus. Beje, atsisakę šios paslaugos, turi teisę rašyti prašymą ir gauti produktų davinį.

Netinginiauja, bet išgyventi sunku

Antrą mėnesį visu pajėgumu veikianti „Maisto banko“ atiduotuvė Biržuose, Kilučių gatvėje įgyja vis daugiau gyventojų pasitikėjimo. Apsilankę žmonės džiaugiasi galimybe papildyti maisto krepšelį.

„Tikrai labai džiaugiamės. Tiek daug įvairių produktų anksčiau negaudavome, priklausydavo konkretus paketas, o dabar galime rinktis. Labai didelė pagalba, nes maistas labai pabrangęs“,- sakė į atiduotuvę užsukusi biržietė.

Kiti atvažiuoja iš tolėliau. Antai Gulbinų kaimo gyventojai į klausimą, ar nesijaučia blogai dėl to, kad tenka gyventi skurdžiai ir prašyti pagalbos maistu, patikino, kad jokia gėda kreiptis paramos. Jie – darbštūs ir rankų sudėję nesėti – augina kelias karvutes, tačiau vis tiek išgyventi labai sunku. „Pieno turime pakankamai, nes melžiame karves, tačiau mus skriaudžia, nes už pienuką moka centus, todėl gyvename sunkiai. Pagalba maistu labai reikalinga, nes vien iš pieno sotus nebūsi“, – sakė Gulbinų kaimo gyventojas Vaidutis.

Paklaustas, kaip vertina žmonių replikas, kad maisto davinių suvažiuoja pasiimti prabangiais automobiliais, ponas Vaidutis tik nusijuokia: „Kokia čia prabanga. Kaip mums atvažiuoti iki miesto? Autobusų juk nėra. O be to, gi ne vien sau, bet ir kaimynams kitąsyk paimame maisto davinius, parvežame. Draugiškai gyvename“, atviravo pašnekovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/