Šiuolaikinė darbovietė: tenka ir malkas skaldyt, ir vandenį nešti

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Tiesioji į išnykimą: kai kurių kaimų bibliotekose darbo sąlygos žeminančios, tačiau jas gerinti iki šiol niekas nematė prasmės.
Per metus uždarytos šešių kaimų bibliotekos. Prarasta 700 skaitytojų. Viena bibliotekininkė šią žiemą dirbo be tualeto ir vandens, dar šešios – šaltyje. Buvęs Pučiakalnės bibliotekininkas atėjęs į darbą prisikapodavo malkų, kad apsišildytų patalpas. Kučgalio bibliotekininkė pati susirado, kas galėtų padaryti labdarą ir pasikeitė langus iš senų, pro kuriuos vėjai švilpė, į naujesnius. Priminsime – 21 amžius. Biržų rajonas.

Šešiose bibliotekose nėra šildymo

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė atvira – tokios darbo sąlygos sunkiai suvokiamos. „Kai pradėjau dirbti ir atvykau į Pasvaliečius – išsigandau. Prie įėjimo didžiausia bala, pastate visą laiką drėgna. Atsilupa ir dažai, ir tapetai“, – pasakojo V. Vorienė.

Kvetkuose, Skrebiškiuose, Pasvaliečiuose, Juostaviečiuose, Obelaukiuose, Kučgalyje bibliotekų patalpos nekūrenamos. Elektriniai šildytuvai po darbo išjungiami, kadangi bibliotekos veikia ne kasdien, patalpos stipriai įšąla.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/