Šienapjūtė sniego pataluos

Zitos PIPIRIENĖS nuotr.
Šienapjūtė A. Dauguviečio parke prasidėjo neįprastomis sąlygomis. Sugrįžus žiemai.
Antradienio (gegužės 12 d.) rytą sugrįžo žiema. Biržietę parko lankytoją Zitą šokiravo parke besidarbuojantys šienpjoviai. Biržų miesto seniūnė Kristina Undzėnienė ir kraštovaizdžio specialistė Justina Micikevičienė – už tvarką ir švarą parke. Ar sniegas šienapjūtei ne kliūtis?

Darbštumas nežavi

– Jie šienavo... sniego patalą. Tik liko neaišku, ar rytoj bus matyti tos šienapjūtės rezultatas. Juk gležna žolė prispausta sniego patalu. O antra vertus, parkų priežiūros rekomendacijose yra siūloma šienauti per sezoną 2-3 kartus. Mes tik sulaukiame žydinčių neužmirštuolių, žemuogėlių ir netgi saugotinų augalėlių sužydėjimo ir pagal seniūnijos komandą darbininkai juos tuoj nušienauja. Rūksta dulkės, skraido kankorėžiai. Juk čia ne skveras, o miško parkas, čia ne veja, o pieva, kuri galėtų būti žydinti. Gaila, kad seniūnijos vyrai tokie darbštuoliai, – apgailestavo moteris.

Moteris nufotografavo šienpjovį ir pateikė „Biržiečių žodžiui“ nuotrauką.

Biržiečiams sunku įtikti

Biržų miesto seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė paaiškino: seniūnijos darbininkai dirba bet kokiu oru. Kai šviečia saulė, lyja lietus, sninga... Pasak seniūnės, antradienio rytą vyrai šienavo ne visą, tik dalį parko: vaikų žaidimo aikštelę, takelį į tualetą, upės pakrantę, kur stovi informaciniai stendai.

– Į vaikų žaidimo aikštelę netrukus pradės rinktis tėveliai su vaikučiais. Žolė aikštelėje jau buvo ūgtelėjusi. Aukštoje žolėje veisiasi erkės. Būtina buvo žolę nušienauti, – įsitikinusi seniūnė K. Undzėnienė.

Pasak seniūnės, biržiečiams sunku įtikti. Biržiečiai dažniausiai būna nepatenkinti ir skundžiasi, kad žolė aukšta ir seniūnija delsia plotus šienauti.

Už tvarką ir švarą

Biržų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė kraštovaizdžiui Justina Micikevičienė dėmesį atkreipia į tai, kad A. Dauguviečio parko teritorija priklauso bendrojo naudojimo teritorijoms, kurioms yra taikomos Biržų rajono savivaldybės miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklės. Vadovaujantis šiomis taisyklėmis, vykdant šios teritorijos priežiūrą, Biržų miesto seniūnijai privaloma žaliuosius plotus šienauti nemažiau kaip du kartus per sezoną.

– Biržų miesto seniūnijos darbuotojų duomenimis, dažniau šienaujama teritorija prie įrengtos vaikų žaidimo aikštelės. Mano nuomone, teritorijoje, kurioje dažnai poilsiauja šeimos su vaikais ypatingai svarbus yra pievos šienavimas, nes tai vienas iš pagrindinių būdų kovoti su erkėmis. A. Dauguviečio parkas dažnai prilyginamas miško parkui ir suprantu, kad kai kuriems žmonėms norisi kuo natūralesnės aplinkos, galbūt net žydinčios pievos, kuri vilioja geliančius vabzdžius, tačiau turime nepamiršti, kad visų svarbiausia yra mūsų visų saugumas, todėl šienauti parko labiausiai lankomas teritorijas yra būtina, o atokesnes vietas būtų galima palikti tarsi natūralios gamtos saleles, – tvirtina vyriausioji specialistė Justina Micikevičienė.