J. Janonio aikštės rekonstrukcija – vieni skuba baigti darbus, kiti sako – teks perdaryti

BŽ nuotr.
Ket­vir­ta­die­nį gau­siai sni­go, ta­čiau dar­bi­nin­kai, įsi­ren­gę lai­ki­ną pa­sto­gę, klo­jo trin­ke­les... Gal to­dėl, kad lau­kė šian­dien J. Ja­no­nio aikš­tė­je ža­dė­ju­sių at­vyk­ti sta­ty­bos ins­pek­ci­jos at­sto­vų. Šie rekonstravimo darbai kainavo beveik 3,4 mln. eurų, iš kurių 1,4 mln. eurų — iš savivaldybės biudžeto, tai yra mokesčių mokėtojų kišenės.
Šiandien Biržuose, rekonstruojamoje J. Janonio aikštėje žada lankytis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Vidurio Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamento atstovai ir vertinti atliktų darbų kokybę. Tačiau ir be valstybės tarnautojų, gyventojai pastebi akivaizdų darbų broką. Rangovas tikina, kad viskas bus ištaisyta, gal todėl ketvirtadienį, netgi gausiai sningant, aikštėje, po laikina priedanga, darbininkai klojo plyteles.

Įsipareigojo defektus pašalinti

Biržų rajono savivaldybės Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Sigutis Štrėmas, paklaustas, kaip vertina J. Janonio aikštės tvarkybos darbus, pareiškė, kad darbai dar nebaigti, o jeigu ir yra kokie defektai, tikėtina, kad juos darbininkai ištaisys. „Pats po aikštę nevaikščiojau, apie defektus žinau tik iš „Facedook“. Ar tie defektai tikrai yra, sunku pasakyti, jei yra, tokios aikštės niekas nepriims“, – komentavo komiteto pirmininkas.

Darbus J. Janonio aikštėje atliekančios UAB „Svalex“ vadovas Egidijus Zapustas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad darbai artėja į pabaigą, juos reikia priduoti iki sausio vidurio, tad jau kitą savaitę. Anot pašnekovo, dėl tam statybos defektų įmonė yra pasirašiusi garantinį raštą, kuriuo įsipareigojo viską sutvarkyti, kai tik bus palankūs orai.

„Suprantate, viskas pataisoma. Kai bus tinkamas metas, sutvarkysime. Aikštėje trinkelės dar nesutankintos, jas sutankinus, viskas bus gerai“,- patikino E. Zapustas.

Jis teigė, kad ant važiuojamosios kelio dalies trinkelės buvo klojamos pagal gamintojo nurodymus. „Technologiškai viskas sudėta teisingai, trinkelės suklotos pagal gamintojo rekomendacijas. Dabar aikštėje jau tvarkomės, išvežame šiukšles. Projekto pabaiga – sausio viduryje, bet, kaip ir sakiau, esame pasirašę garantinį raštą dėl tam tikrų defektų, kuriuos pašalinsime“, – sakė „Svalex“ vadovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com