Ar viltys dėl stadiono rekonstrukcijos šįkart pasiteisins?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Šalia „Saulės“ gimnazijos esančio stadiono ketinama įrengti atskiras teniso ir tinklinio aikšteles.
Biržų miesto centre esančiam stadionui neseniai grėsė „mirties nuosprendis“. Buvusi valdžia norėjo jį naikinti ir vietoj jo statyti daugiafunkcinį sporto ir sveikatingumo centrą. Idėja keisti Sporto ir sveikatingumo komplekso vietą (perkeliant iš Jaunimo g. į miesto centrą), iš pat pradžių buvo vertinta kontraversiškai, tad planai neišdegė. Prieš penkis metus atsiradusi galimybė stadioną rekonstruoti, kai tam buvo jau siūlomos valstybės finansavimo lėšos, irgi nuplaukė. Dabar stadiono rekonstrukcijos projekto idėja vėl sugrįžo. Pristatytas stadiono, esančio miesto centre, rekonstrukcijos projektinis pasiūlymas. Pagal jį buvo numatyta įrengti bendrą teniso-tinklinio aikštelę su lieta gumos granulių danga.

Viešas svarstymas nuotoliniu būdu

Lapkričio mėnesį vyko susirinkimas, kuriame buvo aptariami architektūriniai pasiūlymai dėl Biržų miesto stadiono, esančio šalia „Saulės“ gimnazijos, rekonstrukcijos. Pasitarime nuotoliniu būdu dalyvavo Biržų jaunimo klubo „Žalias“ vadovas Merūnas Jukonis, VšĮ „Biržų teniso klubas“ direktorius Valdas Budriūnas, architektų įmonės atstovai ir Biržų rajono savivaldybės specialistai. Susitikimo metu buvo pristatytas stadiono rekonstrukcijos projekto architektūrinis pasiūlymas.

Kitokios teniso ir tinklinio aikštelių dangos

V. Budriūnas susitikimo metu siūlė nedaryti universalios tinklinio-teniso aikštelės su liejama dvisluoksne gumos granulių multifunkcine danga, nes anot jo, ant šios dangos yra patiriama daug traumų, tad ji lauko tenisui yra netinkama. Pasak V. Budriūno, guminė danga kenkia čiurnų ir kelio raiščiams, todėl ji turi būti naudojama tokiose sporto šakose, kaip krepšinis ar kitas sportas, kuriame būdinga judesių amortizacija. Vietoj guminės dangos buvo pasiūlyta įrengti tinklinio aikštelę su paplūdimio smėliu. O lauko teniso aikštelę įrengti atskirai, su „hard“ tipo arba sintetine žole.

Prieš universalią aikštelę

Klubo atstovas teigė, kad neapgalvotai parengta ir teniso-tinklinio aikštelės kryptis. Pasak jo, paprastai teniso aikštelės yra įrengiamos išilgai šiaurės-pietų kryptimi, kad tenisą joje būtų galima žaisti visą dieną, nes vidurdienį saulė būna aukščiausiame taške. Pasirinkus tokią kryptį, žaidėjai būtų mažiau akinami saulėtekio ar saulėlydžio. V. Budriūnas siūlė nedaryti universalios aikštelės, kokia yra Nemunėlio Radviliškyje, nes pasak jo, ji netinka nei tenisui, nei kokybiškam paplūdimio tinkliniui. Susitikimo dalyviai tokiems pasiūlymams iš dalies pritarė ir pažadėjo projektą pakoreguoti.

Vietos elektromobiliams

M. Jukonis palaikė atskiros teniso aikštelės projektą ir siūlė daryti atskirą lauko tinklinio aikštelę. Taip pat pastebėjo, kad planuojamoje naujoje stovėjimo aikštelėje nėra numatyta vietų elektromobiliams, tad pasiūlė įrengti bent dvi tokias. Susitikimo dalyviai šiai idėjai pritarė, sakydami, kad tam būtina įvesti reikiamas elektros komunikacijas. M. Jukonis pateikė dar vieną projekto pataisą – stovėjimo aikšteles grįsti ne asfaltu, o trinkelėmis, kad būtų estetiškiau. Architektai sakė, kad tai dar turi būti aptarta su savivaldybe, nes šalia būsimos stovėjimo aikštelės yra gatvė su asfalto danga. Buvo kalbama ir apie tribūnas, siūlyta, kad bent dalis jų būtų su stogeliu, diskutuota dėl jų dydžio.

Atsižvelgė į pasiūlymus

Pasidomėjome Biržų raj. savivaldybės specialisto, kokia yra tolimesnė projekto eiga. Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera „Biržiečių žodžiui“ patvirtino, kad svarstymo metu aptartiems pasiūlymams buvo pritarta, atskirtos teniso ir tinklinio aikštelės jau suprojektuotos. Teniso aikštelės danga numatyta „hard“ tipo. Tinklinio aikštelė bus pritaikyta paplūdimio tinkliniui – su smėlio danga. Parkavimo aikštelėje, iš Biržų miesto Rotušės g. pusės numatytos dvi vietos elektromobilių įkrovimui, suprojektuotas elektros atvadas įkrovimo stotelei pajungti. Pasak skyriaus vedėjo, artimiausiu metu projektą dar peržiūrės ekspertai. Tuomet, atsižvelgiant į jų pastabas, jis bus pataisytas ir patvirtintas. Paklaustas, kur bus ieškoma finansavimo, G. Neviera sakė, kad galimi įvairūs šaltiniai, tačiau konkrečių planų kol kas dar nėra.