J. Grubinskaitės nuotr.
Biržų 501-osios kuopos atstovas Paulius Grubinskas komandai ištraukė penktą numeriuką, kuris biržiečiams buvo sėkmingas – iškovota pirmoji vieta.
Šeštadienį į Biržų rajono kultūros ir sporto centro šaudyklą rinkosi gausus būrys šaulių – vyko Alfonso Smetonos šaulių 5-tosios rinktinės organizuotos šaudymo varžybos, skirtos rinktinės 103-osioms metinėms paminėti.

Susirinko taikliausi

Alfonso Smetonos šaulių 5-tosios rinktinės vadas atsargos kapitonas Audrius Mordasas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad į Biržus susirinko taikliausi šauliai.

„Rinktinės kuopos atrenka taikliausius šaulius, tada juos deleguoja į rinktinės varžybas. Džiugu, kad susirinko toks gausus būrys šaulių, o tai rodo, kad kuopose aktyviai dirbama ir judama į priekį“, – pasidžiaugė rinktinės vadas.

Pasak A. Mordaso, šauliai rinkosi ne tik paminėti rinktinės dieną, bet ir gerai praleisti laiką, pasivaržyti, po to pasivaišinti šeimininkų – Alfonsos Smetonos šaulių 5-tosios rinktinės Biržų 501-tosios kuopos jaunųjų šaulių, virta koše ir arbata. Geriausiųjų laukė taurės, medaliai ir diplomai.

A. Mordasas akcentavo, kad varžybų tikslas – tobulinti šaulių šaudymo įgūdžius, gerinti bendravimą, populiarinti kovinį šaudymą šaulių ir jaunųjų šaulių rinktinėje, išaiškinti taikliausius šaulius bei jų komandas.

Rungėsi 19 komandų

Rinktinės vadas susirinkusiems šauliams priminė saugaus elgesio taisykles šaudykloje. Šaudyklos dešinėje rinkosi jaunieji šauliai, pasiryžę taiklumą išbandyti pneumatiniais ginklais. Šaudyklos kairėje – šauliai, kurie akies taiklumą išbandė mažo kalibro (22LR) ginklais.

Šauliai buvo suskirstyti į komandas po keturis, tokių komandų susidarė net devyniolika.

Netrukdė kitiems, bet ir patys kovojo

Pasak Biržų 501-osios kuopos vado Vidučio Šeško, biržiečiai buvo svetingi, tad leido svečiams laimėti nemažai prizinių vietų. „Didžioji dalis prizinių vietų atiteko Panevėžio 506-tosios kuopos komandoms. Bet yra kuo pasidžiaugti ir mums – kuopoje suaugusiųjų grupei atstovavo viena komanda, kuri iškovojo komandinę pirmąją vietą. Komandą sudarė – Tautvydas Matuzevičius, Tautvydas Švenčionis, Paulius Grubinskas ir Vidas Eidukas“, – didžiavosi V. Šeškas.

Biržų kuopos vadas sakė, kad nuo ankstyvo ryto jaunosios šaulės darbavosi prie puodų – laukė atvykstančių rinktinės šaulių, tad virė košę, kaitė arbatą, rūpinosi, kad tik visiems užtektų maisto. Šventėje vyravo gera nuotaika ir kovinga dvasia.