Satkūnų senolė laukia socialinio būsto, o jos katės – naujų šeimininkų

Redakcijos archyvo nuotr.
Kol Birutė Bizienė laukia socialinio būsto, jos katėms irgi ieškomi nauji namai.
„Biržiečių žodyje“ ne kartą rašėme apie vargingą aštuoniasdešimtmetės Birutės Bizienės gyvenimą. Prieštaringai vietos gyventojų vertinamos senjorės sunkumams neabejingi buvo jai svetimi geros valios žmonės, paaukoję prieš Kalėdas malkų ir maisto, o seniūnijos atstovai prikalbino ją priimti socialinio darbuotojo padėjėjų teikiamą pagalbą.

Gyvena įkurtuvėmis

Antai visai neseniai B. Bizienė pasidžiaugė, kad sužibo viltis persikelti į naujus namus – socialinį būstą Vabalninke. Moteris tikino butą antrame aukšte jau apžiūrėjusi, būstas jai labai patiko vien dėl to, kad nebereikės rūpintis šildymo reikalais.

Papilio seniūnijos seniūnas Renas Čygas sakė, kad tikimybė gauti socialinį būstą B. Bizienei yra labai didelė.

„Ar B. Bizienė gaus socialinį būstą, dar iki galo nėra aišku, tai nuspręs socialiniams būstams skirti sudaryta komisija. Procesas dar eigoje. Ką galiu pasakyti, močiutės šansai dideli, ji, kaip pretendentė, atitinka visas sąlygas, nebent atsirastų žmogus, kuriam būsto reikėtų dar labiau, pavyzdžiui, jeigu kreiptųsi žmonės pagalbos po gaisro“, – paaiškino R. Čygas.

Ieško katėms prieglobsčio

Laukdama galutinio komisijos sprendimo, B. Bizienė susirūpino ir savo augintinių – aštuonių kačių likimu.

„Labai gaila skirtis su savo katytėmis, bet kitaip negaliu. Jei aš išsikelsiu į butą, katės liks vienos, kas jas be manęs maitins? Jos sulaukės, nuskurs ir išmirs. Skambinau į artimiausius gyvūnų globos namus, klausiau, kas galėtų suteikti joms prieglobstį ir beveik visi man atsakė, kad nėra vietos, globos namai perpildyti“, – sakė B. Bizienė.

Utenos gyvūnų mylėtojų draugija prašo pagalbos

Pašnekovės kačių pulkeliu susidomėjo Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija. Jos vadove Jolanta prisistačiusi moteris tikino socialinių tinklų pagalba ieškanti, kas galėtų B. Bizienės kates nufotografuoti ir atsiųsti jų nuotraukas.

„Kadangi beglobių gyvūnų tiek Utenoje, tiek aplinkiniuose rajonuose pakankamai daug ir visų jų problemų vienu metu nespėjame aprėpti, prašome vietinių biržiečių pagalbos. Gavę nuotraukas, išsiaiškintume situaciją ir galėtume spręsti, kokių veiksmų imtis, ar kates skubiai reikia gydyti, gal atsiras norinčių bent laikinai jas pagloboti. Žodžiu, žigsnis po žingsnio bandysime ieškoti katėms naujų namų. Kiek žinome, pirminiais duomenimis, jų yra aštuonios, bet gali būti ir daugiau, kadangi katės nėra sterilizuotos“, – kalbėjo gyvūnų gobos namų atstovė Jolanta.

Norintys pagelbėti Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijai, skambinkite 8 612 32 962.