Rūpinasi žmonių sveikata ir saugumu

Reginos VAIČEKONIENĖS nuotr.
Parduotuvė „Vaisiai, daržovės, riešutai“ (savininkas E. Kleinys) karantino metu paiso Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų. Ant stalelio vienkartinės pirštinės, rankas dezinfekuojantis skystis. Karantino metu siūloma ir nauja paslauga: apsipirkti neišėjus iš namų.
„Biržiečių žodį“ pasiekė informacija, kad Biržuose karantino metu mažų privačių parduotuvių savininkai sąmoningesni, jie rūpinasi pirkėjų saugumu labiau nei didžiųjų prekybos centrų, konkrečiai IKI prekybos centro vadovai. Pirkėja kaip išskirtinį, sektiną pavyzdį nurodė Biržų centre Vytauto gatvėje įsikūrusią Eriko Kleinio parduotuvę „Vaisiai, daržovės, riešutai“.

Pavyzdžiai

„Biržiečių žodį“ parduotuvėje „Vaisiai, daržovės, riešutai“ pasitiko ideali tvarka. Įeinant į prekybos salę prie durų ant stalelio – vienkartinės pirštinės, dezinfekuojantis skystis. Pirkėjai tuo naudojosi ir gyrė rūpestingą savininką už tai, kad šis rūpinasi žmonių sveikata bei saugumu. Pardavėja Valda pasakojo: lankytojų sumažėjo, bet karantino metu pasiūlyta nauja paslauga: apsipirkti neišėjus iš namų. Šia paslauga naudojasi vis daugiau pirkėjų.

Pirkėjai, kaip pasakojo pardavėja Valda, labiausiai perka raugintas daržoves, česnakus, granatus. Antradienį po pietų – raugintų kopūstų trūkumas, bet lentynos pasipildys.

IKI prekybos centre

„Biržiečių žodis“ biržietės nusiskundimus dėl pastebėtų trūkumų – tariamai kai kurių prevencinių priemonių nesilaikymo IKI prekybos tinklo Biržų skyriuje adresavo IKI prekybos tinklo Komunikacijos skyriaus vadovei Indrei Baltrušaitienei.

– Prekybos tinklas „Iki“ deda visas pastangas, kad šiomis sudėtingomis aplinkybėmis aprūpintų Lietuvos žmones būtiniausiais maisto produktais ir kitomis prekėmis. Siekiant užkirsti kelią virusų plitimui, visose prekybos tinklo parduotuvėse yra įgyvendintos Sveikatos apsaugos ministerijos rekomenduojamos prevencinės priemonės. Mūsų darbuotojai supažindinti su prevencija ir atsakingai laikosi higienos reikalavimų, parduotuvėse reguliariai dezinfekuojami paviršiai, darbuotojai aprūpinti vienkartinėmis pirštinėmis, pirkėjus taip pat skatiname naudoti vienkartines pirštines apsiperkant. Kiekvienoje kasoje atsirado dezinfekcinio skysčio dozatoriai kasininkams, skyriuose ir pagalbinėse patalpose naudojamas muilas su dezinfekantais. Dozatoriai su dezinfekciniu skysčiu pirkėjams jau įrengti didžiojoje dalyje mūsų parduotuvių, visose parduotuvėse, ir Biržuose, jie atsiras iki šio penktadienio, kovo 20 d, – „Biržiečių žodžiui“ užtikrino Komunikacijos skyriaus vadovė Indrė Baltrušaitienė.

Kontrolė nuotoliniu būdu

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Biržų skyriaus vedėjas Adolfas Rinkūnas „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad kontrolė kaip prekybos tinklo parduotuvės ( ne tik) laikosi Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų siekiant užkirsti kelią virusų plitimui, vyksta nuotoliniu būdu. Bendraujama telefonais, elektroniniu paštu. Vedėjas dėkojo biržiečiams už pilietiškumą ir budrumą.

– Be įvairių kasdieninių klausimų dėl gyvulių judėjimo registracijos, dėl sertifikatų, sulaukiame gyventojų pranešimų ir apie prevencinių priemonių bei higienos reikalavimų nesilaikymą. Gyventojai teiraujasi, ar dirbs Biržų turgus. Biržų turguje ketvirtadieniais ir šeštadieniais bus prekiaujama tik maisto produktais, vaisiais, daržovėmis. Viskas išsprendžiama geranoriškumu. Antradienį biržietė mus informavo apie trūkumus viename prekybos centre. Išsiaiškinome: prekybos skyrius dezinfekcinio skysčio pirkėjų rankų dezinfekcijai turi, bet reikia primontuoti specialų tam įrenginį. Vedėja man teisinosi: jeigu dezinfekuojantį skystį laikys ant staliuko, jį pavogs. Ši problema sprendžiama respublikiniu mastu. Artimiausiomis dienomis toks įrenginys, vienkartinės pirštinės turėtų atsirasti, – kalbėjo Biržų skyriaus vedėjas Adolfas Rinkūnas.