Biržų regioninio parko nuotr.
Liepą bus metai, kai Biržų regioninio parko direkcijoje įvyko reorganizacija, dabar Biržų regioninio parko grupė pavaldi Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai.
Liepą bus metai, kai Biržų regioninio parko direkcija priklauso Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai (ASTD). Ji apjungė Anykščių, Asvejos, Biržų, Sartų ir Gražutės, Kauno marių, Krekenavos ir Sirvėtos regioninių parkų direkcijas. Vasario mėnesį Biržų regioninio parko grupės (BRP) patarėjas Kęstutis Baronas pristatė praėjusių metų veiklos ataskaitą, kurioje numatytos bendradarbiavimo perspektyvos su Latvija, įgyvendinant tarptautinius projektus, numatyti ambicingi planai ateičiai.

Po reorganizacijos sunkiau, bet gal išryškės privalumai

BRP patarėjas Kęstutis Baronas „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad reorganizacija, nors ir buvo planuota, bet „pasimalti“ tarp girnų teko. „Liepos pirmąją neturėjome nieko... Jautėmės, lyg išmesti iš lėktuvo be parašiuto, su mažu balionėliu rankoje. Netekome juridinio asmens statuso, tad neturėjome nei antspaudo, nei sąskaitos, nei pinigų. Likome Biržų regioninio parko grupė, bet su viskuo susidorojome. Iki liepos pirmosios Biržų regioninio parko direkcijoje dirbo aštuoni darbuotojai, dabar liko trys – aš, kaip patarėjas, lankytojų centro administratorė Inga Maskoliūnienė ir meistras Viktoras Novikovas. Kitų BRP dirbusiųjų darbo vietos liko čia, bet dirba jie Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijoje“, – apie reorganizaciją pasakojo K. Baronas.

Pasak jo, reorganizacijos privalumai, tikėtina, išryškės ateityje, bet svarbiausia, kad regioniniame parke nesustotų veiklos, būtų teikiamos paraiškos projektams įgyvendinti.

„Tikimės, kad ir toliau sklandžiai bendradarbiausime su Biržų rajono savivaldybe. Kasmet keturiems mėnesiams įdarbiname 2 žmones, kurie tvarko teritorijas – kerta krūmus, šienauja, bet nebespėja rinkti šiukšlių, tad esame dėkingi Biržų miesto ir Širvėnos seniūnijose dirbantiems darbuotojams, kurie surenka šiukšles“, – padėkojo pašnekovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/