Rajono padangėje naujas paukštis

Biržų aeroklubo nuotr.
Biržų aeroklubas išbandė naują sklandytuvą.
Biržų aeroklubas pasipildė savo lėktuvų parką. Savaitgalį buvo išbandytas naujasis dar kovo pabaigoje Biržus pasiekęs gražusis „Marianne“ C 201 B1. Sklandytuvas į Biržus atkeliavo iš Prancūzijos. Kiek daugiau nei mėnesio laiko prireikė, kad jis būtų paruoštas pirmajam skrydžiui biržietiškame danguje.

Žingsnis į priekį

Aeroklubo prezidentas Mantas Visockas sakė, kad sklandytuvas buvo įsigytas investuojant aeroklubo ir rėmėjų lėšas. „Pasirašius panaudos sutartį dėl aeroklubo mums atsivėrė daug galimybių. Norime augti ir tobulėti, todėl sklandytuvo įsigijimas yra didelis žingsnis į priekį populiarinant aviacijos sportą Aukštaitijos regione“,− sakė M. Visockas.

Pasak jo, naujuoju sklandytuvu bus geriau ir kokybiškiau rengiami pilotai, įtraukiant jaunimą ir didinant užimtumą. Jie vėliau turi galimybę įgyti sklandytuvo piloto licenciją. Taip pat bus naudojamasi aeroklube skraidančių pilotų ir sportininkų įgūdžių lavinimui, treniruotėms ir varžyboms. „Bus skiriamas didesnis dėmesys aviacinės veiklos populiarinimui, vykdant apžvalginius supažindinamuosius skrydžius ir suteikiant galimybę pajusti skrydžio sklandytuvu žavesį biržiečiams ir miesto svečiams.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/