Politikų rokiruotė - šokiruojanti ir netikėta

Archyvo nuotr.
Kas galėjo patikėti, kad dabartinis rajono vadovas Vytas Jareckas (kairėje) geranoriškai užleis mero pareigas Seimo nariui Valdemarui Valkiūnui (centre), kurio komandoje darbo tikisi tiek dabar administracijoje dirbanti Astra Korsakienė, tiek ir buvęs valdininkas Vidas Eidukas.
Paskelbus tiesioginius mero rinkimus, kol dar laikas, Biržų vadovybė suskubo priimti sprendimus - balandžio 1 dieną už uždarų durų įvyko susirinkimas, kurio metu nutarta - rajonui vadovaus kol kas Seime dirbantis Valdemaras Valkiūnas. "Ten jau prisikalbėjau, o Biržų žmonės manęs nesmerkia, todėl nuo balandžio 1–sios sutikau vadovauti rajonui ir savo milijonus aukosiu savo kraštui",- žadėjo V. Valkiūnas.

Biržiečiai dar prisimena laikus, kai V. Valkiūnas vadovavo rajonui ir sako, kad tada miestas pradėjo atsigauti, todėl natūralu, kad jis ir vėl grįžta prie rajono vadovo vairo. Be to, niekam ne paslaptis, kad Seime tam tapo nemalonu dirbti po to, kai viešai paskelbė, jog nemato reikalo savo lėšų aukoti arba kitaip padėti Ukrainai. "Aš savo kraštui geriau aukosiu, juk čia tiek pradėtų ir nebaigtų darbų. Bet pažadu, tualetas J. Janonio aikštėje tikrai bus statomas už žymiai mažesnę sumą - užteks ir 20 tūkst., eurų, o už kitus pastatysiu sandėlius maisto atsargoms",- svarstė politikas. Nors kol kas jis dirba Seime, tačiau artimiausiomis dienomis sugrįš į rajoną.
Panašu, kad saldu nebus savivaldybės darbuotojams. "Sugrįžtu kupinas jėgų. Tikriausiai girdėjote tą skandalą su Tomilinu? Jeigu jam sugebėjau vyriškai paaiškinti, kad tai, ką sakau, yra tiesa, tai panašiu metodu tęsiu darbą savivaldybėje - pradės vieną kartą visi rimtai dirbti. Biržai suklestės",- strategiją atskleidė V. Valkiūnas.
Jo sugrįžimas į mero postą daug kam atrodo pokštas, gal net nevykęs. Tačiau gėlės jau įteiktos, sveikinimo kalbos pasakytos... O kas užims kitus svarbius postus? Čia rikiuojasi jau matyti veidai - Astra Korsakienė, Vytas Jareckas, Vidas Eidukas. Ką apie V. Jarecko karjerą galvoja administracijos direktorė Irutė Varzienė? "Kaip toj dainoj: „ aš viską, viską pamiršau/aš viską jam seniai atleidau...“ - uždainavo politikė. Į klausimą, kaip vertina jo veiklą, direktorė atsakė trumpai: "kaip nors pratemps". Ir pridūrė: "Galėčiau pasakyti cukinijos metafora, bet sezonas dar neprasidėjo… Dabar ridikėliai “ant bangos”.
O štai apie pačią I. Varzienę tarybos narė S. E. sakė: “Su Irute Varziene mus sieja ilga istorija, prisiminimai ir visa kita, nesinori žmogaus nei žeminti, nei įžeidinėti, nei abejoti, bet kas krenta į akis, vis dėlto turiu pasakyti. Varzienė ištisai skelbė, kaip blogai dirba valstiečiai su liberalais, kokie neteisingi valstiečiai, koks meras, net lygino jį su daržove. Tada atrodė etiška ir moralu, dabar, kai Varzienė pretenduoja į pagrindinį postą, jau kalba pasikeitė – būkime draugiški, vieni kitiems padėkime, dirbkime".
Ne mažiau įdomu, kokią poziciją užims V. Eidukas: "Nuotaikos prastos, yra nemažai nusivylimo, kad negaliu tęsti pradėtų ir toli į priekį suplanuotų savo ūkio darbų. Tikiuosi... kokių nors pareigų". Į kokia pareigas galėtų pretenduoti žavioji A. Korsakienė? Šis klausimas bus sprendžiamas balandžio 1-osios popietę.