Naujausios
Naujųjų laukia su nerimu
Biržų krašte galima suskaičiuoti apie 25 maitinimo ir kone 20 apgyvendinimo įstaigų, kurių savininkai ne tik neprašo valstybės išlaikymo, bet ir sukuria darbo vietas. Tačiau kiek jų liks po šalies valdžios užmojo panaikinti PVM lengvatą, spėlioti sunku. Rajono verslininkai tvirtina, kad viešbučiai arba svečių namai, taip pat restoranai arba užkandinės gyvena ne vienodomis sąlygomis – įsikūrę didmiesčiuose arba pajūryje klientų nestokoja, o provincija ir visada lieka nuskriausta. Taip atsitiks ir šį kartą.
Viešbučio-restorano „Avanti“ direktorė Toma Kaveckienė sako, kad maitinimo ir turizmo verslai regionuose jau dabar išgyvena sudėtingus laikus. „Ekonominiai neramumai šalyje pirmiausia lemia, kad žmonės atsisako ne pirmo būtinumo paslaugų – maitinimo, trumpalaikių kelionių. Dėl to jaučiame žymų klientų sumažėjimą. Kiekvieną dieną gyvename su mintimi, kaip padengti išaugusias maisto produktų sąskaitas, keliskart padidėjusius energetinius kaštus. Jeigu žmonėms valstybė dar žada kompensacijas, tai verslui realios pagalbos šiuo klausimu nematome“,- teigė T. Kaveckienė.
Anot verslininkės, trumparegiška manyti, kad pritaikius PVM lengvatą, verslo pinigai nepasiekia biudžeto. „Mes tikrai “sutaupytų” pinigų nededame į stalčių ar kojinę, tiesiog smulkiam verslui šie pinigai padeda padengti komunalines išlaidas, darbuotojų atlyginimus ir visa kita. Tad jie kitomis formomis lieka pinigų srautuose ir kitomis formomis įkrenta į valstybės biudžetą“,- tvirtino pašnekovė.
PVM lengvatos panaikinimas, verslininkės žodžiais, reikštų tai, kad Naujųjų metų fejerverkai simbolizuos ne tik naujų kalendorinių metų pradžią, bet ir daugumos maitinimo ir turizmo verslų pabaigą. „Neturėsime kitos išeities, tik užrakinti duris ir raktą padėti į stalčių nežinia kokiam laikui“,- mano T. Kaveckienė.
Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com