Verslas sunerimęs – didėjančios degalų kainos brangina gamybą ir paslaugas, kaip išsilaikyti rinkoje?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Ku­ro kai­nos va­ro į ne­vil­tį Bir­žų au­to­bu­sų par­ko va­do­vą Ma­rių Šer­ną: „Per mė­ne­sį įmo­nė už de­ga­lus su­mo­ka dvi­gu­bai dau­giau. Už to­kius pi­ni­gus ga­lė­tu­me ir nau­jus au­to­bu­sus eksp­loa­tuo­ti“.
Gyventojus neramina nuolat didėjančios degalų kainos. Prasidėjus karui Ukrainoje, jos šoktelėjo net keliasdešimt centų, o brangstant kurui, verslininkai priversti branginti ir produkciją bei paslaugas. Šis kainų šuolis pirmiausia palies ir stambiąsias Biržų rajono įmones.

Kasdien vis brangiau

Jau kelios savaitės šalyje kone kasdien didėja degalų kainos. Jeigu prieš karą Ukrainoje litras dyzelinio kuro kainavo apie 1,30 euro, tai dabar – apie 1,90 euro. Taip pat išaugo ir žymėto dyzelino, skirto žemės ūkiui, kaina – ūkininkai už jo litrą mokėdavo apie eurą, o vakar jo kaina jau siekia beveik 1, 50 euro. Taip pat į aukštumas „šoko“ ir benzino bei dujų kainos. Vakar Biržų degalinėse benzino litras kainavo nuo 1,76 iki 1,79 euro, dujų – nuo 0,70 iki 0,74 euro. Tokia situacija vairuotojus verčia nerimauti.

Praeitą savaitę žmonės socialiniuose tinkluose kone kasdien dalijosi kuro kainų nuotraukomis, stebėdamiesi, kad kainos padidėja kelis kartus per dieną. Atsirado vairuotojų, kurie teiravosi, ar privatūs asmenys neturi parduoti kuro atsargų, nes tokios kainos degalinėse jiems „nebeįkandamos“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/