Paprasta darbo diena su ugniagesiais

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Ugniagesys−gelbėtojas Marius Gasparėnas aktyviai ruošiasi tarptautinėms ugniagesių varžyboms.
Metai ugniagesiams prasidėjo gaisrų lavina. Tačiau pastaruoju metu nelaimės aprimo − per savaitę vos vienas kitas iškvietimas. Ką ugniagesiai-gelbėtojai veikia, kai negelbėja mūsų turto ir gyvybių? Atsakymas paprastas − tam ruošiasi.

Kasdienybę rikiuoja griežta dienotvarkė

Pareigūnai turi tikslią dienotvarkę mėnesiui į priekį. Tvarkaraštyje numatyti ne tik teoriniai, bet ir praktiniai užsiėmimai.

Pavyzdžiui, kovą pareigūnai turi susipažinti su naujais teisės aktais, ZOOM platformoje atnaujinti žinias, kaip gelbėti žmones aukštyje ir gylyje, rinkti teršalus upėse ir vandens telkiniuose, gesinti gaisrus religinės paskirties pastatuose ir kt. Mėnesio pabaigoje ugniagesių lauks teorinių žinių patikrinimas.

Pamainos vadas Mindaugas Keršinskas pasakojo, kad visada stengiasi vadovautis dienotvarkės planu. Nors kartais minutė minutėn laikas ir neatitinka, tačiau visi dienotvarkėje esantys planai įgyvendinami šimtu procentų.

Paklausus ugniagesių, ko naujo išmoksta, vaikinai juokauja: nieko naujo nesugalvosi, kaip tik vandenį į ugnį pilti, tačiau vadas paantrino, kad teoriniai užsiėmimai primena svarbius dalykus, kuriuos, ilgokai nenusiduriant, galima pamiršti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/