Originalus kvietimas jungtis prie nuotekų sistemos

B. Petkevičiūtės nuotr.
Tre­čia­die­nį Bir­žų mieste, Nep­rik­lau­so­my­bės aikš­tė­je, vy­ko ak­ci­ja, ska­ti­nan­ti gy­ven­to­jus jung­tis prie nuo­te­kų sis­te­mos. Ap­žiū­rė­ti int­ri­guo­jan­čios pa­la­pi­nės pa­no­ro ir praei­viai.
Trečiadienį Biržų Nepriklausomybės aikštėje buvo surengta akcija „Neteršk gyvybės rato“, skirta paskatinti gyventojus prisijungti prie vandentiekio ir nuotekų sistemų.

Aikštėje stovėjo speciali palapinė, kurioje buvo įrengtas sovietinius laikus primenantis vonios kambarys, o aliuminėje vonioje performansą atliko menininkė Monika Dirsytė. Mergina vonios kambario imitaciją sukūrė pati, specialiai šiai akcijai. “Norėjau atkreipti žmonių dėmesį, kad gyvename kitais laikais, tad, jeigu turime galimybę gerti švarų vandenį, reikia ja ir pasinaudoti“,- kalbėjo M. Dirsytė.

“Per meną norime atkreipti gyventojų dėmesį ir paaiškinti jiems, kodėl naudinga jungtis prie vandentiekio sistemos. Dauguma gyventojų vis dar naudoja šulinio vandenį, tačiau jame gali būti daug nitratų ar kitų teršalų. Turime švarų geriamą vandenį, todėl jį reikia tausoti. Nemaža dalis žmonių geriamą vandenį perka, o prisijungus prie vandentiekio sistemos, to daryti nebereikėtų, nes mūsų vanduo patikrintas ir puikiai tinkamas vartojimui. Pasaulyje yra nedaug šalių, kurių gyventojai galėtų tiesiog iš čiaupo įsipilti sveiko ir švaraus vandens. O Lietuva tokį turi“, – „Biržiečių žodžiui“ pasakojo vienas iš akcijos įgyvendintojų Mantas Karasaukas. Akcija rengiama Aplinkos aplinkos ministerijos užsakymu, jos metu organizatoriai ketina surengti 30 renginių skirtinguose šalies miestuose.