Nuoširdi emigrantės dovana kraštiečiams

Asmeninio albumo nuotr.
Janina Jagminienė savo darbo vietoje Londone su smagiai nusiteikusiu savo klientu – televizijos žvaigžde.
Janiną Jagminienę ko gero geriausiai žino ir prisimena biržietės. Janina modeliuodavo ir siūdavo drabužius išrankiausioms klientėms. Jau daug metų ji gyvena Londone, tačiau Biržų nepamiršta. Šį kartą Janina biržiečiams pasiuvo ir dovanų atsiuntė 270 apsauginių kaukių.

Janutė, mūsų dizainerė, nuostabi siuvėja. Taip biržietės vadindavo Janiną, kurios modeliuoti ir siūti drabužiai nepriekaištingai priguldavo prie kūno ir atrodydavo ypač elegantiškai. Janina savo modeliuotus drabužius ženklindavo savo vardu „Janina“. Nors siuvo nepriekaištingai, tačiau dukros įkalbinta baigė mokslus Giedrės Fledžinskienės dizaino studijoje.

Prieš gerą dešimtmetį biržiečių mylima dizainerė Janina emigravo į Angliją, apsigyveno Londone. Tačiau aistros siūti neatsisakė. Įsidarbino siuvimo ateljė. Savininkai suprato, kokį talentingą žmogų priėmė į darbą. Tad Janina šiuo metu ateljė dirba technologe ir modeliuoja bei siuva kostiumus įvairių televizijos projektų dalyviams.

Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Londone karantino metu darbai sustojo, tačiau Janutės siuvimo mašina namuose netyli. Moteris prisipirko specialios medžiagos ir siuva apsaugines kaukes. Praėjusią savaitę siunta kaukių pasiekė Biržus. Janutė norėjo, kad jos siūtos kaukės būtų išdalintos artimiesiems ir tiems biržiečiams, kuriems labiausiai jų reikia ar neturi pinigų joms įsigyti. Dalis šių kaukių jau išdalinta, dalis pasieks žmones jau artimiausiomis dienomis. Dovanas gavę biržiečiai dėkingi, kad emigracijoje gyvenanti kraštietė nepamiršta savo krašto žmonių.