Nuosavoje piniginėje rausiasi ir Seimas, ir bankas

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Seimas uždraudė atsiskaityti grynaisiais, kai suma viršija 5 tūkst. eurų, tačiau atsitinka ir taip, kad ir kelių eurų pasiimti nepavyksta, kai bankomatas „praryja“ atsiskaitymo kortelę.
Praėjo laikai, kai žmogus su savo pinigais galėjo elgtis taip, kaip nori. Seimas priėmė Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymą, kuriuo nuo lapkričio 1 dienos apribojo atsiskaitymus ir kitus mokėjimus – tiek įmonėms, tiek gyventojams bus uždrausta atsiskaityti grynaisiais sumomis, kurios viršija 5 tūkst. eurų. Biržuose yra ir daugiau problemų – ne pirmas mėnesis, kai bankomatas „ryja“ atsiskaitymo korteles, palikdamas savo klientus be galimybės disponuoti savo lėšomis.

„Prarijo“ kortelę

Tikriausiai kiekvienas pilietis, turintis banko sąskaitoje pinigų, yra susidūręs su situacija, kai dalis lėšų nuskaičiuojama, kai nustatoma, kiek ir kada savo pinigų savininkas galima pasiimti. Dar blogiau, kai bankomatas „praryja“ kortelę ir mažiausiai savaitę reikia laukti, kol pagamins kitą.

„Pinigus uždirbu aš, tačiau norinčių juos valdyti – tik daugėja. Ir nekalbu apie sukčius. Jeigu nesumokėjai mokesčio – tuoj inspekcija nuskaičiuoja arba blokuoja sąskaitą. Norint vėl naudotis bankininkyste, tenka minti valstybės tarnautojų slenksčius. Bet šį kartą labai supykau, kai bankomatas „prarijo“ mano banko kortelę. Skubėjau į turgų, todėl užbėgau į Biržų mieste, Vytauto gatvėje esantį bankomatą išsigryninti pinigų. Ne tik pinigų nepasiėmiau, bet ir daug nervų kainavo nemaloni situacija“,- kalbėjo biržietė Ingrida.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/