Ne valdininkai gali nurodyti, kada pacientus siųsti į Panevėžį

B. Petkevičiūtės nuotr.
Pastaruoju metu į Biržų ligoninės vadovybę svaidomi kaltinimų ir priekaištų akmenys – operacijų per mažai, personalas nemandagus, bet ne visi jie pagrįsti. Juk net ............. žmonių pasirašė už Chirurgijos skyriaus išsaugojimą.
Būsima sveikatos apsaugos įstaigų reforma ir ketinimas naikinti Biržų ligoninės Chirurgijos skyriaus stacionarą kaitina biržiečių aistras. Uždaryti skyrių ministerija siūlo dėl, jų teigimu, per mažo atliekamų operacijų skaičiaus. Savivaldybės vadovai atvirai sako, kad Biržų ligoninės personalas pats kaltas dėl tokios situacijos, nes pacientus siunčia į Panevėžį, užuot patys teiktų pagalbą. Įstaigos vadovas Petras Bimba atkerta, kad operacijų skaičius ligoninėje – nuo gydytojų nepriklauso.

Ne valdininkų kompetencija

„Ne poniai Varzienei spręsti, kada pacientus reikia siųsti operuoti į Panevėžį. Gydytojai žino geriau, kokios pagalbos žmogui reikia, ir tik jie įvertina, ar pacientui reikalinga aukštesnio lygio medicininė pagalba. Savivaldybės atstovai su tuo neturi nieko bendro, tad jiems nederėtų kaltinti ligoninės gydytojų, kad šie neva savo pacientus siunčia į Panevėžį, kad tik patiems nereikėtų jų operuoti“,- paskambinusi į redakciją piktinosi biržietė. Moteris, bijodama sulaukti tam tikrų pasekmių, prisistatyti nenorėjo, o tokią nuomonę ji išrėžė po praėjusią savaitę Biržuose surengto mitingo dėl ligoninės Chirurgijos skyriaus išsaugojimo. Po mitingo žurnalistams savivaldybės administracijos direktorė I. Varzienė teigė, kad operacijų Biržų ligoninėje buvo atlikta mažai, nes gydytojai ligonius dažnai siųsdavo operuoti į Panevėžio gydymo įstaigą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/