Bir­žų sa­vi­val­dy­bės ko­rup­ci­jos by­lo­je nuo­spren­dis pa­skelb­tas, bet tai – ne pa­bai­ga

V. Leščinskienės nuotr.
Biržų korupcijos byloje figūruojantiems – Panevėžio apygardos teismo verdiktas: Vidui Eidukui, Edžiui Trapikui ir Viktorui Rinkevičiui skirtos tūkstantinės piniginės baudos, o Vytas Jareckas ir Ritas Vaiginas – išteisinti. Išklausyti teismo nuosprendžio atvyko visi kaltinamieji.
Vienus politikus išteisino, kitiems – įspūdingos baudos – tokia skandalingosios Biržų savivaldybės korupcijos bylos, kurią net dvejus metus nagrinėjo Panevėžio apygardos teismas, trumpa reziumė. Bet tai – ne pabaiga. Teismo pripažinti kaltais, žada teisingumo ieškoti aukštesnėse instancijose.

Kaltinimai kyšininkavimu, piktnaudžiavimu ir papirkimu

Apie viską nuo pradžių. 2022 metais teismo kaltinamųjų suole atsidūrė net penki Biržų rajone žinomi veidai – buvęs Biržų rajono meras Vytas Jareckas, buvęs savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas, buvęs Seimo narys Viktoras Rinkevičius, buvęs Biržų rajono savivaldybės tarybos narys Ritas Vaiginas ir Parovėjos seniūnijoje pavaduotoju dirbantis Edis Trapikas.

V. Jareckui ir V. Eidukui pateikti kaltinimai kyšininkavimu. Manoma, kad politikai galimai neteisėtai siekė, kad būtų atleistas vienas savivaldybės įstaigos direktorius, o vietoj jo būtų paskirtas kitas asmuo.

R. Vaiginas šioje teismo byloje kaltinamas papirkimu, kaip galimai siekęs, kad naująja minėtos įstaigos vadove taptų jo bendrapartietė.

V. Rinkevičiui pateikti kaltinimai organizavimu piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi dėl galimai neteisėto E. Trapiko įdarbinimo Parovėjos seniūnijoje. Manoma, kad buvęs Seimo narys su tuometiniu administracijos direktoriumi V. Eiduku, kuris šioje byloje dar ir kaltinamas piktnaudžiavimu, neteisėtai siekė, kad E. Trapikas būtų paskirtas į seniūno ir seniūno pavaduotojo pareigas. E. Trapikas byloje kaltinamas dėl padėjimo piktnaudžiauti tarnyba.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažino. Pagal baudžiamąjį kodeksą, kaltinamiesiems netgi grėsė laisvės atėmimo bausmės.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com