Įspūdingos politikų kelionės ir... kitos dėlionės

B. Petkevičiūtės nuotr.
Biržų savivaldybės politikams skirtos išmokos tarybos nario veiklai sutekėjo į bakus, autoservisus, ryšio paslaugas ir kompiuterių nuomą.
Nors sakoma, kad į savivaldą išrinktų politikų veikla yra visuomeninė, tačiau jų sugaištas laikas posėdžiuose ir pasiruošimas jiems yra apmokamas. Taip pat skiriamos išlaidos Tarybos nario veiklai vykdyti, o šie pinigai suteka... į kuro bakus, automobilių remontą ir draudimą, prabangias ryšio paslaugas...

Kelionės pas rinkėjus ar... po pasaulį?

Vienuolikai Biržų savivaldybės tarybos narių pernai buvo išmokėti 16169 eurai, kiti, greičiausiai nenorėdami rinkti čekių arba pagailėję biudžeto, šių išmokų atsisakė.

Tarybos nariai turi pristatyti išlaidas pateisinančius dokumentus, tačiau ar pinigai išleisti asmeniniams poreikiams tenkinti, ar tarybos nario funkcijoms vykdyti, niekas nekontroliuoja. Todėl vieni iki paskutinio cento išnaudoja valdiškus pinigus, kitiems užtenka gerokai mažiau.

Tarybos narys Arūnas Anskinas pernai degalams išleido net 1219 eurų, kurie buvo skirti tarybos nario veiklai. Jeigu jis važiuotų automobiliu, kuris degina apie 7 litrus degalų 100 kilometrų, o degalai kainuotų vidutiniškai 1,5 euro, tai vidutiniškai galėjo nuvažiuoti apie 11,6 tūkst. kilometrų. Žinant, kad tarybos posėdžiai įprastai vyksta vieną kartą per mėnesį, o trijuose jis nebuvo, galima manyti, jog su tokiu kiekiu degalų galėjo nuvažiuoti kone iki Australijos. Gyvenant Biržų mieste, kiekvieną mėnesį nuvažiuoti beveik po tūkstantį kilometrų, vykdant tarybos nario darbą arba pas rinkėjus, misija sudėtinga.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/