Naktiniai Biržai miega, o pareigūnai dirba

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Pareigūnai prevenciškai tikrino ir kitus eismo dalyvius.
Biržuose gyventi saugu, tačiau retkarčiais sudrebina rezonansiniai įvykiai – gatvėje muštynių metu mirtinai sužalojamas žmogus, besikartojantis smurtas artimoje aplinkoje, nelaimės keliuose… Vien šiais metais Biržų policijos komisariatas gavo beveik 4000 pranešimų. Ir tai ne tik skaičiai, bet kasdienis pareigūnų darbas, kuris nenutrūksta ir naktį. Reportažas iš naktinių Biržų su policijos pareigūnais, kurie pasiruošę padėti septynias dienas per savaitę ir 24 valandas per parą.

Kartu su policijos ekipažu

Pernai pasitikėjimas policija buvo aukščiausias per 22 metus, nuo 1998 metų, tai paskelbė apklausų rezultatus susumavusi „Vilmorus“. Biržiečiai ne mažiau pasitiki policija, nes ją nuolat kviečia, tiesa, kartais ir be reikalo. Pripažinkime kiekvienas sau – kartais pykstame ant pareigūnų už jų pareigą užtikrinti saugumą, tačiau, atsitikus nelaimei, šaukiamės jų pagalbos – kad apgintų, apsaugotų, padėtų.

Tuo metu, kai dauguma saldžiai miegojo, „Biržiečio žodžio“ žurnalistė rengė reportažą – naktiniame Biržų mieste budėjo kartu su policijos pareigūnais. Geriausiai suprasti ir įsijausti į kito žmogaus vaidmenį arba profesijos ypatumus galima tik išbandžius savo kailiu. Nors esu policijos rėmėja, tačiau patruliavimo patirties neturėjau. Vėliau pareigūnai sakė, kad patruliavimo naktis buvo viena iš nedaugelio – rami. Mane iš anksto įspėjo – nepagausiu nusikaltėlio, tačiau būsiu labai arti žmonių, kurie šį darbą atlieka.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/