Mokyklų tuštėjimo metas – apie vaikų saugumą, „nutriušusius“ darželio patalus ir kodėl miestiečiai negali mokytis kaime?

L. Bataitienės nuotr.
Pačeriaukštės mokykloje nuo rugsėjo pirmosios liks tik priešmokyklinis, ikimokyklinis ir pradinis ugdymas, vyresnių mokinių klasių nebus — nesusidaro reikiamas mokinių skaičius.
Nemunėlio Radviliškio, Pačeriaukštės ir Pabiržės ugdymo įstaigos išgyvena sunkmetį, o tiksliau – naikinimą, kuris neišvengiamas, nes neliko vaikų. Rudenį greičiausiai jos priims tik pradinukus, o vyresnių klasių mokiniams teks rinktis kitas mokyklas mieste. Kaimo gyventojai pyksta, kad valdžia kalba apie pinigus, bet ne vaikus. „Vieną šneka, o kitą daro“,- sakė apie ateitį susirinkę pakalbėti Nemunėlio Radviliškio ir Pačeriaukštės bendruomenių atstovai.

Jungti negalima – naikinti?

Praėjusių metų pabaigoje Vyriausybė patvirtino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtus mokyklų tinklo kūrimo pakeitimus, kuriuose nurodoma, kad mokyklose neleis jungti 5-8 klasių, taip pat nebebus jungtinių, daugiau nei dviejų, pradinių klasių. Po šio įstatymo paskelbimo tiek tėvai, tiek pedagogai susiėmė už galvų – pradėjo dairytis kitų mokyklų ir darbo. Verdiktas visiems aiškus – kaimo mokyklos pasmerktos išnykti. Biržų rajone tokių mokyklų, kurioms iki šiol pavyko išsilaikyti tik dėl jungtinių klasių, yra ne viena. 72 vaikus turi Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos Nemunėlio Radviliškio pagrindinio ugdymo ir daugiafunkcis centras, kurį lanko 47 1-8 klasių vaikai ir 25 darželinukai. Pirmadienio popietę centre lankėsi Savivaldybės atstovai, kurie susirinkusius tėvus ir mokytojus informavo apie blogiausią scenarijų – nuo rugsėjo čia gali likti tik pradinukai, priešmokyklinukai ir ikimokyklinukai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/