Mirus artimajam – ne tik liūdesys, bet ir nerimas dėl laidotuvių – kiek jos gali kainuoti

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Ne tik skausmą, mirus artimam žmogui, tenka išgyventi, bet ir pasirūpinti laidotuvėmis, kurios labai brangiai kainuoja.
Artimo žmogaus netektis – visada sunkus momentas, negailestingai „kertantis“ ir per kišenę. Vienkartinės laidojimo pašalpos neužtenka net padoresniam karstui, o ką jau kalbėti apie kitas ritualines prekes ir paslaugas. Tačiau nuo šių metų išmoka mirties atveju padidėjo iki 392 eurų, o tai yra... 24 eurais daugiau nei pernai.

Kuklioms laidotuvėms neužtenka net 2000 eurų

Skaitytoja Lina pasakojo maždaug prieš pusmetį palaidojusi žuvusį giminaitį. „Tokios nelaimės užklumpa netikėtai. Rinkausi kuklesnes ritualines prekes ir paslaugas. Dėmesys buvo skirtas mirusio artimojo pagerbimui, bet ne prabangai“,- atviravo biržietė.

Moteris skaičiuoja, kad laidotuvėms iš viso išleido didesnę nei pustrečio tūkstančio eurų sumą. Dar ir dabar turi visus čekius pasilikusi. Sako, gerai, kad jų neišmetė – dabar galinti ramiai paskaičiuoti. „Pirkome karstą vieną iš pigesnių, tai sumokėjome 390 eurų. Kremavimas kainavo beveik keturis šimtus, arti dviejų šimtų eurų – urna, dar nepigios gėlės, beveik 230 eurų kainavo laikymo šaldytuve, aprengimo, įnešimo į salę, dokumentų sutvarkymo ir kitos paslaugos, neskaičiuojant šarvojimo salės nuomos. 120 eurų kainavo duobės urnai iškasimas, 100 eurų davėm kunigui, dar tiek pat giedoriams, o kur dar transportas, gedulingi pietūs trisdešimčiai žmonių...“,- vardijo Lina, pridurdama, kad paminklo kaina čia neįskaičiuota. Artimojo netekusi moteris gavo ir vienkartinę išmoką – 368 eurus. „Galima sakyti, kad šios sumos neužteko net karstui“,- atsiduso ji.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com