Ministerija užsimojo naikinti Biržų ligoninės Reanimacijos skyrių

B. Petkevičiūtės nuotr.
Sveikatos apsaugos ministerija užsimojo naikinti Biržų ligoninės Reanimacijos skyrių ir kritinės būklės pacientus gabenti keliasdešimt kilometrų į aplinkinių rajonų ligonines, tačiau ligoninės direktorius Petras Bimba įsitikinęs, kad tokie ligoniai gali ir neišgyventi.
Prieš kelias dienas biržiečius sukrėtė nemaloni žinia – Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, kad neliks Biržų ligoninės Reanimacijos skyriaus. Penktadienį, televizijos vakarinių žinių transliacijos metu, išgirdę šią naujieną, gyventojai ėmė ja dalintis socialiniame tinkle ir piktintis ne tik tokių užmojų sumanytojais, bet ir vietos valdžios neveiklumu.

Nori savų lovų...

“Žmonės gi nori miegoti savo lovoje, tiesa? Žmonės nori susitvarkyti savo reikalus, kuo greičiau išsispręsti ir grįžti namo – jie ten turi savo gyvulius, savo daržus, savo šeimas. Jie nori tuo rūpintis ir miegoti savo lovoje“,- kodėl turi būti panaikintas Biržų ligoninės Traumatologijos skyrius, aiškino Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė.

Tuo ji norėjo pasakyti, kad kitame rajone Reanimacijos skyriaus paslaugos būtų teikiamos kokybiškesnės ir pacientas greičiau pasveiktų. Esą gydytojai „susisuktų“ padėti taip operatyviai, kad pacientas kuo trumpiau gulėtų ligoninėje ir galėtų greičiau grįžti į savą lovą ar savą daržą.

Dabar jau tiesiai šviesiai pasakomas ministerijos tikslas – uždaryti Biržų ligoninės Reanimacijos skyrių ir sunkesnės būklės ligonius gydyti Panevėžio ar kitų, aplinkinių rajonų, ligoninėse, kuriose suteikiamos aukštesnio lygio paslaugos.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/