Miesto šaligatviai virto čiuožyklomis – kas atsakys už patirtą traumą?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Daugiabučio namo Vytauto gatvės gyventoja Aldona sutinka, kad už šaligatvių valymą atsakingi asmenys visur nesuspėja, tačiau jeigu labiau pasistengtų ir norėtų – tai užtikrintų saugesnę kelionę.
Prasidėjus atodrėkiui, keliai ir šaligatviai virto čiuožyklomis, tad Biržų ligoninės Traumatologijos skyriuje šią savaitę pacientų netrūko. Dėl pavojingo slidumo biržiečiai keikia ne tik lietingus orus, kurie žiemoms nebūdingi, bet ir už miesto šaligatvių priežiūrą atsakingus asmenis. Tačiau savivaldybės atstovai primena – seniūnijai ne visos teritorijos priskirtos valyti, todėl, prieš burnodami, gyventojai turėtų pirmiausia patys pasirūpinti savo valdomis.

„Tokiomis gatvėmis tik – ropomis“

“Šiandien jau geriau, bet vakar tai šaligatviu ėjau kaip stiklu. Prie pilies išvis neįmanoma nueiti – tikra čiuožykla. Pamatytumėte Rožių gatvę – visa ledinė, jeigu iš jos nori patekti į Liepų gatvę, tai turbūt tik ropomis, nes neįmanoma paeiti, o automobilis čiuožia skersai gatvės, ten taip slidu“- „Biržiečių žodžiui“ sakė kalbinta praeivė Regina. Jeigu eidama tokiais keliais moteris patirtų traumą, ji dėl žalos atlyginimo sakė nesikreiptų – per sudėtingas procesas.

“Ką mes ten žinome dėl kompensacijų, ar jas mums taip jau lengvai ir duotų? Susižeidi, kreipiesi į ligoninę ir viskas. O dėl žalos atlyginimo reikia išmanyti įstatymus, geriau jau pamiršti tą savivaldybę, nes kol ten ką išsireikalausi, kiek laiko praeis“,- įsitikinusi Regina.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Komentaras

UAB „Biržų komunalinis ūkis“ direktorius Artūras Prokarenka „Biržiečių žodžiui" sakė, kad darbuotojai stengiasi pasirūpinti savo prižiūrimomis teritorijomis.

“Barstėme šaligatvius, kur galėjome, tačiau nepaliestų vietų galėjo ir likti, todėl esant plikledžiui, žmonėms visgi reikia būti atsargiems. Darbuotojai šaligatvius barstė ir lyjant lietui, nes ant jų yra barstomi druskos ir skaldelės mišiniai, kurių lietus nenuplauna“,- sakė įmonės vadovas. Kaip teigia kitų šalies savivaldybių atstovai, druskos ir smėlio mišinio kai kurių miestų keliuose jau buvo išbarstyta daugiau negu pernai per visą žiemą. A. Prokarenka stebėjosi tokia informacija ir sakė, kad Biržų rajone šią žiemą išbarstyto žvyro ir druskos mišinio kiekis dar tikrai nepasiekė praeitų metų sunaudoto mišininio tonų skaičiaus.