Per metus iš aukštumų į dugną kritę Biržų ligoninės reitingai – realybė ar klaida?

V. Leščinskienės nuotr.
Sveikatos apsaugos ministerija ketvirtus metus atlieka gydymo įstaigų vertinimą ir po atliktos analizės paaiškėjo, kad regioninių ligoninių reitinge Biržų ligoninė iš lyderių nusirito į autsaideres – iš keturiasdešimt trijų liko šešta nuo pabaigos.
Jei pernai Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytuose regioninių ligoninių reitinguose Biržų ligoninė užėmė vienuoliktą vietą iš keturiasdešimt trijų, tai šiemet – šeštą nuo pabaigos. Kas lėmė tokį staigų nuosmukį, spėlioti bando ir gydymo įstaigos direktorius Petras Bimba, kuriam dėl kritusių reitingų gali būti sumažinta alga.

Nesilaiko rekomendacijose nurodytų lovadienių

Pakalbintas P. Bimba „Biržiečių žodžiui“ teigė, kad reitingams apibūdinti tinka posakis „kreivų veidrodžių karalystė“ – tai statistika, nelabai atspindinti realybės.

„Kriterijai kasmet keičiasi, vienus įtraukia, kitus pašalina. Yra statistiniai dalykai, kurių mes nesilaikome, tarkime, pacientų gulėjimo laikas – juos laikome ilgiau, nei numatyta ministerijos rekomendacijose. Paprasta paaiškinti, kodėl – rajonas vienas labiausiai senstančių visoje respublikoje, todėl dauguma pacientų vyresnio amžiaus, ligos po pandemijos užleistos, tad laikome pacientus ne tam, kad apgydytume, bet tol, kol išgis. Tokiu atveju lovadienių laikytis sunku – mes gydome žmones, o ne pasiguldę palaikom „dėl pliuso“,- aiškino P. Bimba.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/