Metas pasikeisti netvarkingas pašto dėžutes

L. Bataitienės nuotr.
„Biržiečių žodžio“ laikraštį prenumeratoriams nešiojantis spaudos platintojas Ričardas Samulionis pastebi, kad iš netvarkingos pašto dėžutės laikraštį gali kažkas kitas „pasiskolinti“, gal todėl Lietuvos paštas nusprendė, jog nepaliks korespondencijos tais atvejais, kai pašto dėžutė netvarkinga.
Lietuvos paštas informuoja gyventojus, kad liko vos kelios dienos pasikeisti netvarkingas pašto dėžutes, antraip jose nebus paliekama korespondencija. „Biržiečių žodžio“ spaudos platintojas Ričardas Samulionis sako, kad tokie pokyčiai reikalingi, nes tvarkinga, rakinama pašto dėžutė „ne karvę kainuoja“, o ir apsaugo laikraščius nuo ilgapirščių.

„Atlapa“ dėžutė – pagunda pasičiupti svetimą laikraštį

Biržietis R. Samulionis laikraštį „Biržiečių žodį“ prenumeratoriams Biržų mieste ankstyvais antradienio ir penktadienio rytais nešioja nuo lapkričio mėnesio ir pastebėjo, kad ne kiekvienas gyventojas turi tvarkingą pašto dėžutę. Daugelyje daugiabučių namų jos likusios nuo sovietmečio, todėl suklypusios ir be užraktų.

„Ne kartą pasitaikė, kad netvarkingų pašto dėžučių savininkai piktinosi negavę laikraščio. Bet kai dėžutė atlapa, nes neužsirakina arba išvis be durelių, tai reikia susimąstyti, ar tavo laikraščio „nepasiskolino“ kas nors kitas?“- sako R. Samulionis.

Jis netvarkingų pašto dėžučių šeimininkus teigia gražiuoju drausminantis. „Jeigu pažįstamas, tai tikrai pasakau – pasikeisk pašto dėžutę, pačiam bus geriau“,- teigė pašnekovas.

Dar viena problema – palaidi šunys

Pasak R. Samulionio, ne ką mažiau opesnė problema, su kuria susiduria korespondencijos nešiotojai – tiek privatūs, tiek Lietuvos pašto darbuotojai, tai – palaidi šunys.

„Vaikystėje man šuo buvo įkandęs, tai iki šiol jie man – ne draugai“,- atvirauja biržietis. Jis pasakojo kartą pasikalbėjęs su didelio palaido šuns šeimininkais ir pasakęs, kad jų augintinis kelia grėsmę. „Pasakiau jiems tiesiai šviesiai, kad jeigu ryte nešiu laikraštį ir šuo bus palaidas, tai prie pašto dėžutės nesiartinsiu, nes nesaugu. Žmonės buvo supratingi ir reagavo į mano perspėjimą“,- prisimena R. Samulionis.

Nuo liepos 1-osios – nauja tvarka

Lietuvos paštas skelbia, kad nuo liepos 1 dienos laiškininkai turi teisę nepalikti korespondencijos, jeigu pašto dėžutė yra netvarkinga.

Tokia tvarka, pasak pašto atstovų, priimta dėl saugumo. Neįteikti laikraščiai ar kiti periodiniai leidiniai pašto skyriuose bus saugomi iki dviejų mėnesių, o siuntos – iki 30 dienų.

Lietuvos paštas primena, kad pašto dėžutės turi būti rakinamos, sandarios ir neperpildytos, o ant jų privalo būti nurodytas tikslus ir lengvai įskaitomas adresas. Taip pat pabrėžiama, kad ne mažiau svarbu, jog pašto dėžutės būtų įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose. Prie individualių ar sodininkų bendrijose esančių namų prašoma pašto dėžutes statyti prie įėjimo į sklypus arba šalia gatvės esančios namo sienos, tvoros. Jeigu pašto dėžutė yra įrengta už užrakintų vartų pastato kieme arba šalia yra agresyvių ir įtarimų keliančių augintinių, korespondencijos laiškininkas turi teisę ir neatnešti.

Daugiabučiuose esančios pašto dėžutės privalo būti kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame aukšte arba prie įėjimų į laiptines, o įmonėse, įstaigose, organizacijose – prie pagrindinių įėjimų.