Kovų invazija – apsileidimo pasekmė, o gal neverta kovoti prieš gamtą?

V.Leščinskienės nuotr.
Šukionių kaimo ūkininko Arūno Simonaičio sodyboje priviso varninių šeimos paukščių – kovų ir kasmet jų daugėja, todėl kaimynai piktinasi paukščių pridaroma žala, vardija nuostolius ir nerimauja, kad paukščių būriai nepersimestų į jų kiemus.
Vabalninko seniūnijos, Šukionių kaimo gyventojus neramina kasmet didėjančios kovų kolonos, besiveisiančios vietos ūkininko Arūno Simonaičio sodyboje. Gyventojai piktinasi, kad šie paukščiai pridaro jiems nuostolių ir nevaldomai dauginasi. Ūkininkas atšauna, kad kiekvienas gyvas padaras turi teisę gyventi, o ir jis pats jaučiasi situacijos įkaitu.

Kovai – ne vištos

Varninių šeimos paukščiai, pasak A. Simonaičio, jo kieme karksi jau ketvirtus metus. Vyras sako prie šių garsų pripratęs. Nebeerzina jo ir tai, kad paukščiai dergia kiemą. „Iš pradžių buvo keli lizdai, o kasmet jų vis daugėjo. Visi gudrūs mane pamokyti, kodėl nieko nedarau – o kaip jums atrodo, ką aš galiu padaryti? Jos nieko nebijo. Nebijo nei besiganančių gyvulių, nei technikos burzgimo. Pastebėjau, kad jos trumpam išskrenda, kai įsjungiu lapų pūstuvą, bet kas iš to – kai išjungiu, jos kaipmat vėl suskrenda“,- teigė ūkininkas. Tiesa, vakarop paukščių triukšmas nurimsta iki... ankstyvo ryto.

Skaitykite gegužės 10 dienos „Biržiečių žodyje“ arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją (PDF). Užsisakyti galite www.birzietis.com