Konkurencija dėl būstų aštrėja – kainos didėja, pasiūla menka, o statybos niekam nerūpi

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų mieste rasti nuomojamą butą praktiškai neįmanoma, nes į laisvą būstą savininkai įleidžia tik patikimus žmones, kuriuos rekomenduoja giminės ir pažįstami.
Miestas gyvas, kol jame yra jaunimo. Tačiau kvietimas po studijų grįžti į gimtuosius Biržus tampa juokingas – darbo pasiūla menka, o būsto paieškos prilygsta loterijai arba lobių medžioklei. Ne mažiau vargsta savivaldybė, norėdama pirkti butus ir juos skirti socialiai pažeidžiamiems žmonėms.

Ieškant nuomojamo būsto reikės daug kantrybės

Paskutinis daugiabutis namas Biržuose pastatytas daugiau kaip prieš dešimtmetį. Jis buvo skirtas socialiai remtiniems žmonėms. Daug metų Biržuose naujų būstų neatsiranda. Kaip pastebėjo vienas biržietis – jeigu atvažiavus į miestą, jame nematyti kranų, tai neverta užsibūti, nes čia nėra investicijų.

Socialiniuose tinkluose daugėja gyventojų paklausimų dėl nuomojamų būstų. Paklausa yra, tačiau išnuomojančių gyvenamąjį būstą – vienetai. Kur bent laikinai apsigyventi jaunimui, grįžusiam į gimtą kraštą ir ieškančiam čia laimės? Kur įsikurti žmonėms, kurie sugalvojo persikraustyti į Biržus? Atsakymo nėra. Teks ilgai ir kantriai ieškoti laisvo kambario arba buto.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/