www.pexels.com nuotr.
Siekiantiems gauti kompensacijas šildymui teikti paraiškas naujam 2023-2024 m. sezonui galima nuo spalio, bet prieš tai verčiau pasiskaičiuoti ne tik pajamas, bet ir valdomą turtą.
Karas ir pandemija sukėlė energetinių kainų šuolį. Todėl pernai suskubta ištiesti pagalbos ranką žmonėms, paskiriant kompensacijas už šildymą, bet tai tapo ne visais atvejais socialiai teisinga. Todėl šį šildymo sezoną kompensacijos nebus dalinamos į kairę ir į dešinę – vertins turtą.

Grąžino socialinį teisingumą

Rugsėjo 12 dieną Seimas nusprendė – skiriant piniginę socialinę paramą vėl bus vertinamas gyventojų turtas. Jei žmogus turi vieną būstą ir vieną sodo namelį, kompensacija, reikia tikėtis, ir toliau bus skiriama, tačiau turtingesni greičiausiai išmokos negaus. Šias piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas dar turės pasirašyti prezidentas Gitanas Nausėda.

Seimo narys Andrius Bagdonas Seimo posėdyje svarstant įstatymo pataisą pastebėjo, kad anksčiau galiojusi tvarka buvo sąžininga prieš tuos žmones, kurie mokėjo mokesčius. Mat ankstesniais metais buvo vertinamas išmokų gavėjų turtas.

Savivaldybių atstovai, svarstant šį klausimą, atkreipė dėmesį, kad apsukresni gyventojai, turėdami ne vieną nekilnojamo turto objektą, taip pat prašė būsto šildymui kompensacijų net keliems butams ar namams, kuriuose patys faktiškai negyvena.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/