Kodėl atėmė kailinius, jei medžioti galima?

Asoc. nuotr.
Vilkų medžioklė artėja į pabaigą.
Sausio 18 dieną Aplinkos apsaugos departamentas informavo visuomenę, kad pričiupo vilko kailio kailinių pardavėją. Jis internetiniame tinklalapyje buvo įdėjęs skelbimą. Tai pamatę aplinkosaugininkai imitavo pirkimą, susitikę gyvai su pardavėju išsitraukė darbo pažymėjimus. Asmeniui tądien buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o kailiniai buvo konfiskuoti.
Tačiau nors pilkasis vilkas ir įtrauktas į saugomų laukinių gyvūnų sąrašą, jį galima medžioti tam numatytu metu. Kodėl tuomet, negalima legaliai sumedžioto gyvūno kailio parduoti?

Vilkus medžioti leista nuo spalio 15 dienos. Tai galima daryti tol, kol bus pasiektas nustatytas normatyvas – 175 vilkai. Vasario 4 dienos duomenimis, visoje Lietuvoje yra 161 vilkų mažiau nei prasidėjus medžioklei. Tačiau biržiečiams kol kas nepavyko nušauti nei vieno pilkojo miško gyventojo.

Gyventojai sunerimo, jei jie iš legaliai nušauto vilko pasisiųs kailinius ar kepurę, nejaugi aplinkosaugininkai susitikę gatvėje atims jo turtą? Aplinkos apsaugos departamento komunikacijos skyriaus vyr. specialistė Jurgita Jasiūnienė patikslino, kad minėtas įvykis dėl vilko kailinių nutiko būtent todėl, jog buvo pastebėtas skelbimas.

Pagal Prekybos laukiniais gyvūnais taisykles, norint prekiauti Tarybos reglamente nurodytų rūšių gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais, privaloma kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą ir tam gauti leidimą. Pasak atstovės spaudai, aplinkosaugininkai pamatę skelbimą, nusprendė patikrinti ar prekeivis turi reikiamą leidimą.

Po kailinių konfiskavimo buvo pradėtas tyrimas. Jo metu aplinkosaugininkai išsiaiškino, kad asmuo vilko kailinius parsivežė iš Vokietijos, tačiau jų pardavimui leidimo neturėjo. Vyriškiui, pagal ANK 303 str. 4 d. skirta pusė minimalios baudos – 15 eurų. Baudą vyras sumokėjo. Kadangi asmuo neturėjo leidimo prekiauti pilkojo vilko kailiu, buvo priimtas sprendimas puskailinius konfiskuoti.

Todėl jei vilko ar kito laukinio gyvūno kailis ar kitas trofėjus bus įsigytas legaliai – juo naudotis gyventojas gali, nebijodamas, kad iš jo turtas bus atimtas. Didesnis rūpestis turėtų kilti, jei gyventojas nuspręs kailinius parduoti. Jis neturėtų pamiršti, kad būtina kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą, kuri išduos leidimą parduoti tam tikrame sąraše esančių gyvūnų trofėjus.

Asoc. nuotr.
Vilkų medžioklė artėja į pabaigą.