Kaip pa­siek­ti komp­ro­mi­so ko­vo­je su vil­kais?

Asm. arch. nuotr.
Aplinkos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ tarybos pirmininkas Andrius Laurinavičius pasakojo, kad siekiant balanso gamtoje, privalu pradėti nuo savęs.
Aplinkos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ tarybos pirmininkas Andrius Laurinavičius – vilkų mylėtojas, kovojantis už jų gerovę sąžiningomis priemonėmis. Jam liūdna stebėti gyventojų pyktį ir nepasitenkinimą gyvūnu, kurio istorija yra senesnė nei žmonių, todėl ir nusprendė ginti vilkus, o žmonėms aiškinti, kaip išvengti pilkųjų plėšrūnų keliamo pavojaus.

Medžioklės sezonas prasidėjo

Vilkų medžioklės sezonas jau prasidėjo, jo metu Aplinkos ministerija leido sumedžioti 190 vilkų. Toks limitas nustatytas atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius, apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių ir pastaraisiais metais jų padarytą žalą ūkiniams gyvūnams.

Ministerija skelbia, kad šiuo metu Lietuvoje gyvena ne mažiau 63 vilkų šeimos – 53 nustatytos pagal genetinius tyrimus, dar 10 – pagal stambiųjų plėšrūnų registravimo sistemos „Biomon.lt“ duomenis. Beje, vilkas yra saugoma rūšis, todėl jų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 dieną ir trunka iki kovo 31 dienos, o išnaudojus sumedžiojimo limitą, sezonas nutraukiamas anksčiau.

Asociacijos „Baltijos vilkas“ tarybos pirmininkas A. Laurinavičius sako, kad norint pasiekti optimaliausią tikslą, reikia pradėti nuo savęs. „Šiuo metu situacija yra tokia, kad visuomenė viską daro išorėje, tikėdamasi gerų rezultatų. Deja, jų vis nesulaukia. Labai puikus pavyzdys, nenorint sušlapti – užuot pasiėmę skėtį, bandome išvaikyti debesis. Žinoma, galima bandyti, tačiau puikiai matome, kad užduotis sudėtinga. Pats lengviausias kelias yra apsaugoti ar bent jau saugoti savo gyvulius patiems. Paleidus gyvulius į lauką jiems pradeda galioti gamtos taisyklės. Mes, kiekvienas augintojas, privalome gyvulius paruošti gamtai bei jos taisyklėms ir tai yra mūsų atsakomybė. Pirmiausia atsakomybė priklauso ūkininkui, dalinę atsakomybę turi prisiimti ir vartotojas. Ūkininkas turi pasirūpinti ir organizuoti gyvulių apsaugą, priežiūrą, o vartotojai turi palaikyti ir prisidėti“,- pasakojo vilkų mylėtojas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Susijusios naujienos