Kiemą švarinasi, o atliekas verčia pakelėse

J. Bruniuvienės nuotr.
Gyventojai žaliąsias atliekas palieka pakelėse tikėdamiesi, kad savivaldybė jas išveš.
Atėjus rudeniui, prasidėjo lauko darbai, žmonės švarinasi: darže nuima derlių, grėbia lapus, o visas nereikalingas žaliąsias atliekas sukrauna prie gatvės ir pamiršta – seniūnija išveš. Deja, taip nebus. Biržų miesto seniūnija tokiems švaruoliams primena – teks rasti kitą būdą atsikratyti atliekomis.

Taip, kad nereikėtų piktintis, kai supuvusių pomidorų, agurkų ar kitų nereikalingų daržo gėrybių krūva taip ir liks stovėti prie kiemo arba maišuose. Dar vienas nepriimtinas atliekų atsikratymo būdas – išvežti už miesto. Prie miško, arba kur patogiau.

Biržų rajono savivaldybės ekologė Jurgita Bruniuvienė ,,Biržiečių žodžiui‘‘ sakė, kad tas pats kartojasi kiekvienais metais: žmonės tikisi, kad žaliąsias atliekas išveš savivaldybė, bet to nebus, nes gyventojai tuo turi pasirūpinti patys. Žaliąsias atliekas žmonės privalo kompostuoti arba jas išvežti į stambių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

-Savivaldybei surinkinėti ir išvežti žaliąsias atliekas iš pakelių nepriklauso. Tad labai norėtume paprašyti gyventojų elgtis atsakingai,- kalbėjo J. Bruniuvienė. Pasak ekologės, prie šaligatvių paliekami didmaišiai yra skirti ne gyventojų atliekoms, o seniūnijos darbininkams, tvarkantiems viešąsias vietas, kad būtų kur sukrauti sugrėbtus lapus. Deja, tokius maišus neretai slapta užpildo gudruoliai savo atliekomis iš daržo ar kiemo.

J. Bruniuvienė kalbėjo, kad gyventojų neatsakingai išmestos ar bet kur paliktos žaliosios atliekos sudaro puikias sąlygas veistis grambuoliams ir įvairiems šliužams, kurių šiais metais ir taip buvo pilna. Tad dėl visų gerovės, kiekvienas turi žiūrėti atsakingai ir su žaliosiomis atliekomis susitvarkyti pats. Ir taip, kaip priklauso.