Kiekvienam turėtų rūpėti bendruomeniškumas

Asmeninio albumo nuotr.
Naujasis Rinkuškių bendruomenės centro pirmininkas Vytautas Juška pirmiausia norėtų imtis priemonių, kad šiame krašte mažėtų nusikaltimų.
Šiuo sudėtingu laikmečiu reikia stiprybės ne tik stebint pasaulio įvykius, bet ir tęsiant įprastas veiklas. Neseniai įvykusio Rinkuškių bendruomenės susirinkimo metu bendruomenės pirmininkė Irena Misevičienė apžvelgė nuveiktus darbus ir vadovo vairą perdavė į tvirtas Vytauto Juškos rankas. Ar žinote, kuo Biržų rajonui svarbi ši bendruomenė? Nes tai – pirmoji, oficialiai įregistruota bendruomenė Lietuvoje.
<br>Naujasis Rinkuškių bendruomenės pirmininkas Vytautas Juška – gerai žinomas biržiečiams. Jis – vairavimo instruktorius, savivaldybės Eismo saugumo komisijos narys, aktyvus visuomenininkas.

Ateina laikas atsitraukti

Pirmaisiais Rinkuškių bendruomenės įkūrėjais ir vadovais buvo Gražina Samulionienė ir Juozas Petronis, tačiau bendruomenės lyderių gretose visad sukosi ir šio krašto simboliu vadinama Irena Misevičienė. Ji teigė, kad kurti bendruomenę suskubta tada, kai prasidėjo SAPARD finansuojami projektai kaimų infrastruktūrai gerinti.

Nuo 2005 metų I. Misevičienė, buvo bendruomenės seniūne, o pakeitus įstatus, tapo bendruomenės pirmininkė ir garbingai ėjo šias pareigas iki pat 2022 metų vasario pabaigos. Per visus šiuos metus įgyvendinta apie 30 įvairiausių projektų, suorganizuota galybė renginių. Bendruomenė subūrė 130 narių.

Visuotiniame bendruomenės narių susirinkime dėkota Irenai už ilgametį, nuoširdų darbą ir rūpestį. Paklausus Irenos, ar negaila trauktis iš bendruomenės vadovės pareigų, juk tiek metų, energijos, idėjų sudėta, moteris prisipažįsta, kad sentimentai išlieka. „Tačiau ateina laikas, kai žmogui reikia atsitraukti, užleisti vietą kitiems. Atsirado malonių rūpesčių šeimoje, tapau močiute, todėl norėčiau šiuo nauju statusu pasidžiaugti, pasimėgauti“,- kalbėjo I. Misevičienė.

Ji pajuokavo, kad tiltų su bendruomene nedegina, jeigu reikės jos pagalbos, patarimų, tai visada pasiruošusi padėti, patarti – tiek naujajam pirmininkui, tiek kitiems.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/