„Keep going“, – taip mėgdavo sakyti J. Mekas, tad.. nesustokime...

S. Bindariūtės nuotr. (Biržų bibliotekos archyvas)
“Misterijų“ dalyviai ir organizatoriai prie Biržų reformatų bažnyčios klebonijos, kurioje iki pasitraukimo iš Lietuvos gyveno Jonas ir Adolfas Mekai, o ant žemės prisėdo projekto prodiuseris Arturas Jevdokimovas.
Joninės – daugeliui lietuvių šventa diena ir būtina šventė. Šiemet Biržuose ši data ypatinga – skirta iš Biržų krašto kilusiam pasaulinio garso menininkui Jonui Mekui. Gruodžio 24 dieną jis būtų minėjęs 100 – ąsias gimimo metines.

Mintis, kad J. Meko renginiai Biržuose vyktų būtent vasaros saulėgrįžos metu, kilo menininko sūnui Sebastianui Mekui. O tai, kad į Biržus turi atvykti J. Meko bičiuliai iš kelių šalių, paaiškėjo prieš porą metų, nes jie jautė nostalgiją – ilgai bendravę su didžiuoju menininku, Biržuose nė karto taip ir nebuvo.

Birželio 24 dieną Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centras sulaukė keliolikos užsienio spaudos ir radijo žurnalistų, rašančių ir kuriančių laidas kultūros temomis. Italijos, Prancūzijos ir Lenkijos žurnalistams kelionę į Lietuvą J. Meko takais organizavo Lietuvos kultūros institutas. Svečiai lankėsi Mekų centre, evangelikų-reformatų bažnyčioje, Semeniškiuose, „Misterijų“ renginy. Visur juos lydėjo ir apie J. ir A. Mekus pasakojo Mekų centro darbuotojas Evaldas Timukas. Tai, ką žurnalistai patyrė, užfiksavo Biržuose, jie perduos savo šalies žmonėms – Biržai tampa vis stipresne didelio pasaulio dalimi.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/